پنجشنبه, 2 اسفند 1397 :: Thursday, 21 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 61886

روایت نشریه اسپانیایی از وجود نظام آپارتاید در فلسطین اشغالی

روایت نشریه اسپانیایی از وجود نظام آپارتاید در فلسطین اشغالی
روزنامه اسپانیایی ال پاییس نوشت که فلسطینی ها تحت یک تبعیض سیستماتیک قرار دارند که چشم پوشی از آنها غیر ممکن است .
پایگاه خبری ریشه

ال پاییس ادامه داد:«آموس اوز» نویسنده اسراییلی‌ که به تازگی فوت کرده، همیشه می‌ گفت که اشغال سرزمین های فلسطین، در دراز مدت مشکل برای رژیم تل آویو ایجاد خواهد کرد. آموس این سخنان را 51 سال پیش نوشته بود و تاریخ، حق را به او داد.
نشریه اسپانیایی افزود: مشکلی‌ که آموس در آن زمان به آن اشاره می‌ کرد، همانی است که گزارش محرمانه تهیه شده از سوی نمایندگان دیپلماتیک 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به آن پرداختند و در آن از آپارتاید قانونی که فلسطینی ها ی کرانه باختری رود اردن تحت آن قرار دارند، شکایت می‌ کند.
ال پاییس نوشت که سند مذکور به دلیل اجماعی که دیپلمات ها در واقعیت ها دارند امری بی‌ سابقه بوده هر چند که کشورهایشان، سیاست های بسیار متفاوتی نسبت به مناقشه رژیم اسراییل‌ و فلسطین دارند.
نشریه اسپانیایی تصریح کرد: دیپلمات ها در این سند از رژیم تل آویو می‌ خواهند که برای تضمین یک روند و دادگاهی‌ عادلانه بر اساس قوانین بین المللی، رویکرد نظامی خود را اصلاح کند.
ال پاییس نوشت: این گزارش یکسری داده های قاطعانه را ارائه می‌ دهد که فاش می‌ کنند چگونه فلسطینی ها از حقوق مدنی خود محروم و با محدودیت در تردد خود روبه رو هستند و در یک اقتصاد توسعه نیافته که خود مسئولان فلسطینی مسئولیت بزرگی‌ در آن دارند، زندگی‌ می‌ کنند.
روزنامه اسپانیایی یادآورشد که گزارش مذکور سناریویی را توصیف می‌ کند که چگونه در مقایسه با شهرک نشینان صهیونیست با فلسطینیان به عنوان شهروندان درجه دو رفتار می‌ شود.
به عقیده ال پاییس، این گزارش باید برای اتحادیه اروپا به این معنی‌ باشد که زمان آن رسیده که به اتخاذ اقدام های دیپلماتیکی که به یافتن یک راه حل کمک کند، بپردازد .

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.