سه شنبه, 6 خرداد 1399 :: Tuesday, 26 May 2020
  •  خانه عنکبوت در آستانه ویرانی

    خانه عنکبوت در آستانه ویرانی

    اولین نتیجه شکست صهیونیست‌ها در ادامه اشغالگری لبنان، اثبات کارایی و حقانیت گروه‌های مقاومت در برابر این رژیم بود. برای نخستین بار رژیم صهیونیستی به واسطه مقاومت مردمی و نه توافق سیاسی، از یک سرزمین عربی خارج شد و این مساله سرآغاز الهام‌بخشی به گروه‌های آزادی‌خواه فلسطینی بود.
 
کد خبر: 61849

۱۹ هزار میلیارد تومان سقف بودجه شهرداری تهران برای سال آینده

۱۹ هزار میلیارد تومان سقف بودجه شهرداری تهران برای سال آینده
شهردار تهران با تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: سقف در نظر گرفته شده برای بودجه سال آینده ۱۸ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان است.
پایگاه خبری ریشه

پیروز حناچی امروز در جریان یکصدو بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران با حضور در صحن شورا، لایحه بودجه 98 شهرداری تهران را با سقف 18 هزار و 930 میلیارد تومان تقدیم هیئت رئیسه شورای شهر تهران کرد.

وی در این جلسه اظهار کرد: پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور متاثر از اقتصاد کشور است و در واقع شهر نیز از این موضوع متاثر می‌شود.

شهردار تهران تصریح کرد: در طی سال‌های گذشته، رکود حاکم بر مسکن و عدم انجام برخی از تعهدات به مسائل شهر تهران در حوزه خدمات شهری، حمل و نقل و مسکن سبب شده منابع شهرداری نیز کاهش یابد.

حناچی ادامه داد: در لایحه بودجه 98 شهرداری تهران تلاش شده تا بتوانیم بر اساس نرخ تورمی در سال‌های آینده به درآمدهای پیش‌بینی شده دست یابیم.

وی با اشاره به رشد بودجه عمومی به میزان 9 درصد اظهار کرد: با توجه به اینکه سقف بودجه شهرداری تهران در 3 سال گذشته ثابت مانده است برای سال 98 رشد 9 درصدی را برای بودجه در نظر گرفته‌ایم و رقم 18 هزار و 930 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.

شهردار تهران با اشاره به رشد 8 درصدی هزینه‌ها، 9 درصدی تملک و دارایی، 11 درصدی بودجه شرکت‌ها و سازمان‌ها تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های ابلاغ شده از سوی شورای شهر تهران، بودجه 98 را تهیه و تدوین کرده‌ایم.

حناچی به سیاست‌های اعمال شده در لایحه بودجه 98 شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: شفاف‌سازی منابع، شرکت‌ها و سازمان‌ها، پیش‌بینی تحقق درآمدها، تاکید بر انضباط مالی در بحث منابع و مصارف، استفاده از ابزارهای تامین مالی و ... از سیاست‌هایی است که در لایحه بودجه پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: کاهش حداکثر اعتبارات برای ماموریت‌های غیرضروری شهرداری، پیش‌بینی شفافیت و گردش مالی در شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری، پیش‌بینی اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، اولویت‌بندی برای اتمام پروژه‌های بالای 80 درصدی و ... از دیگر سیاست‌هایی است که در لایحه بودجه 98 شهرداری تهران مد نظر قرار گرفته است.

به گفته شهردار تهران، توجه به اعتبارات و پروژه‌ها در رابطه با مسائل محیط زیست، تامین اعتبارات و توسعه آن در بحث نوسازی بافت‌های فرسوده، توجه به مسائل ایمنی و بحران در شهر تهران، توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت مترو، توجه به استفاده از دوچرخه‌سواری، پرداخت دیون به بانک‌ها از دیگر مواردی است که در لایحه بودجه 98 تهران مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش تسنیم، پس از تقدیم لایحه بودجه 98 شهرداری تهران، توسط شهردار تهران به محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، هاشمی خطاب به اعضای شورای شهر تهران اظهار کرد: خوشحالیم که شهرداری تهران به وعده خود درخصوص ارائه لایحه بودجه 98 شهرداری تهران عمل کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه لایحه بودجه 98 شهرداری تهران امروز توسط شهردار تهران در اختیار شورا قرار گرفته ما نیز تلاش می‌کنیم حداکثر توان رسیدگی به بررسی بودجه را داشته باشیم و ظرف یک ماه آینده بودجه را در صحن شورا تصویب و برای تایید به هیئت تطبیق ارسال کنیم.

هاشمی اظهار امیدواری کرد که در سال آینده هم بودجه 98 شهرداری تهران و هم برنامه سوم توسعه شهر تهران همزمان با هم اجرا شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.