چهارشنبه, 5 تير 1398 :: Wednesday, 26 June 2019
  • آيا اعدامی‌ها می توانند اعضاي بدنشان را ببخشند؟

    آيا اعدامی‌ها می توانند اعضاي بدنشان را ببخشند؟

    موضوع اهداي اعضا از افراد مرگ مغزي كه علائم حياتي نشان نمی‌دهند از سال‌ها قبل در كشورهاي مختلف مطرح بوده و هم اكنون نيز محل چالش‌هاي مختلف حقوقي و ديني است. اين در حالي است كه به اذعان مراجع بين‌المللي پزشكي، ايران يكي از پيشگام‌ترين كشورهاي جهان در زمينه تدوين و اجرايي كردن قوانين اهداي اعضا از افراد مبتلا به مرگ مغزي است. چرا كه حضرت امام خميني(ره) و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و اغلب مراجع تقليد كشور سال‌ها قبل بخشش اعضاي بدن بيماران مرگ مغزي در صورت رضايت خانواده درجه يك يا اعلام رضايت فرد قبل از مرگ را مورد تأييد قرار داده‌اند
 
کد خبر: 61601

جمعیت الوفاق بحرین خواستار آزادی شیخ علی سلمان شد

جمعیت الوفاق بحرین خواستار آزادی شیخ علی سلمان شد
جمعیت الوفاق بحرین روز یکشنبه در بیانیه ای خواستار تبرئه و آزادی فوری شیخ علی سلمان دبیرکل این جمعیت شد.
پایگاه خبری ریشه

به گزارش شبکه تلویزیونی اللؤلؤه بحرین، جمعیت الوفاق افزوده است: مساله شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اکنون بعد از همه تلاش های قانونی، دیپلماتیک و فنی که عدم مصداقیت اتهام ها و دروغ بودن آن ها و فقدان کم ترین حد از عدالت را آشکار کرد، به بن بست رسیده است.
در بیانیه جمعیت الوفاق آمده است: شیخ علی سلمان روز دوشنبه در دادگاه تجدید نظر حاضر و به همراه شیخ حسن سلطان و علی الاسود از نمایندگان سابق پارلمان بحرین محاکمه می شود.
در بخش دیگری از بیانیه آمده است که شیخ علی سلمان اکنون پنجمین سال را در زندان های بحرین می گذراند و این درحالی است که یک ماه از پایان محکومیتش می گذرد، اما مقام های بحرینی اتهام دروغین دیگری با عنوان جاسوسی برای قطر را به وی وارد کردند.
جمعیت الوفاق با رد کامل اتهام جاسوسی شیخ علی سلمان افزوده است: این جمعیت شهادت ها و مدارک معتبری در رد این اتهام به دادگاه ارائه کرده است.
دادگاه بحرین 13 آبان ماه حکم تبرئه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق و دو نماینده سابق پارلمان بحرین از جمعیت الوفاقیه به نام‌های «حسن سلطان» و «علی الاسود» به اتهام واهی جاسوسی برای قطر لغو و آن ها را به حبس ابد محکوم کرد.
بحرین از سال 2011 تاکنون با بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه مواجه است.
ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است. رژیم آل خلیفه همچنین صدها نفر را سلب تابعیت کرده است.
گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.