يكشنبه, 24 شهريور 1398 :: Sunday, 15 September 2019
 
کد خبر: 61597

کمیسیون تلفیق بودجه با افزایش قیمت و سهمیه‌بندی سوخت در سال ۹۸ مخالفت کرد

کمیسیون تلفیق بودجه با افزایش قیمت و سهمیه‌بندی سوخت در سال ۹۸ مخالفت کرد
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی از مخالف اعضای کمیسیون متبوعش با افزایش قیمت و سهمیه بندی سوخت در سال آتی خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

غلامرضا تاجگردون در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جلسه مفصلی درخصوص ساماندهی سوخت و یارانه‌ها برگزار شد و پیش از این کارگروه‌های کمیسیون تلفیق ۴ جلسه درباره قیمت حامل‌های انرژی و یارانه‌ها نشست برگزار کرده بودند که پیشنهاد‌های مختلف در این نشست‌ها مورد بررسی قرار گرفته بود.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشنهاد‌های مختلفی همانند سهمیه بندی سوخت براساس شخص و خودرو در نشست امروز کمیسیون مطرح شد، افزود: حدود ۴۰ پیشنهاد درخصوص قیمت سوخت و سهمیه بندی آن دریافت شده بود که هیچکدام از پیشنهادات رأی نیاورد.

جدول یارانه‌ها نیز در بودجه سال ۹۸ تغییر نمی‌کند
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس به دلیل آثار تورمی که به دلیل افزایش قیمت و سهمیه بندی در جامعه ایجاد می‌شود، به هیچیک از پیشنهاد‌ها رأی مثبت ندادند.

پرداخت یارانه‌ها رویه سابق خود را در سال ۹۸ طی کند
طبق گزارش تارنمای قوه مقننه، تاجگردون در ادامه با اشاره به اینکه آمار‌های ارائه شده درخصوص تورم در جامعه متفاوت است، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق پس از دریافت تمامی پیشنهادات کارشناسان و نمایندگان به این نتیجه رسید که مصوبه‌ای درباره افزایش قیمت سوخت و سهمیه بندی نداشته باشد. البته دولت اختیار دارد که اگر در سال ۹۸ به جمع بندی برسد، اصلاحات خود را انجام دهد، اما در قانون بودجه سال ۹۸ هیچ مصوبه‌ای درخصوص سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جدول یارانه‌ها نیز در بودجه سال ۹۸ تغییر نمی‌کند، چرا که باید درآمدی حاصل می‌شد تا در جدول یارانه‌ها نیز اصلاحاتی صورت می‌گرفت، لذا به نظر می‌رسد یارانه‌ها نیز رویه سابق خود را طی کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.