شنبه, 10 خرداد 1399 :: Saturday, 30 May 2020
 
کد خبر: 61550

عملکرد تبعیض‌آمیز پلیس لندن طی سال ۲۰۱۸

عملکرد تبعیض‌آمیز پلیس لندن طی سال ۲۰۱۸
روزنامه گاردین در گزارشی به عملکرد تبعیض‌آمیز پلیس لندن در سال ۲۰۱۸ پرداخته و می‌نویسد که سیاه‌پوستان به طور بی‌تناسبی هدف ایست و بازرسی‌های پلیس قرار گرفته‌اند در حالیکه بسیاری از این اقدامات هیچگونه دلیلی نداشته است.  
پایگاه خبری ریشه

گاردین می‌نویسد: آمار‌های رسمی نشان می‌دهند که در سال ۲۰۱۸ سیاه‌پوستان بیش از جمعیت سفیدپوست هدف خشونت پلیس لندن قرار گرفته‌اند.

در گزارش گاردین آمده است: آمار‌های رسمی نشان می‌دهد پلیس لندن اقدامات خود مبنی بر متوقف کردن افراد و بازرسی آنها را افزایش داده و ۱۹ درصد از این افزایش مربوط به سیاه‌پوستان بوده که بیش از سفید پوستان هدف قرار گرفته‌اند.

تحلیل‌های صورت گرفته از سوی گاردین حاکی از آن است که احتمال کشف جرم در بازجویی از سیاه‌پوستان در مقایسه با سفید پوست‌ها کمتر است و بسیاری از این بازجویی‌ها بدون دلیل خاصی صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش اداره اجرایی پلیس و جنایت در شهرداری لندن، در حالیکه سیاه پوست‌ها ۱۵.۶ درصد و سفید‌پوستان ۵۹.۸ درصد از جمعیت لندن را تشکیل می‌دهند، اما در سال گذشته میلادی ۴۳ درصد از بازجویی‌های پلیس از سیاهان و ۳۵.۵ درصد از سفید پوست‌ها انجام گرفته است.

در گزارش این نهاد انگلیسی آمده است: عدم تناسب در این زمینه افزایش یافته است. طی سال ۲۰۱۸ احتمال متوقف شدن سیاهان از سوی پلیس ۴.۳ برابر سفید پوستان بوده است که این آمار برای سال ۲۰۱۴ حدود ۲.۶ بوده است.

پلیس لندن از این اقدام خود دفاع کرده و مدعی است که بیشتر حمله کنندگان با چاقو جوانان سیاه پوست هستند، اما یکی از مقامات سیاه‌پوست پلیس انگلیس می‌گوید که پلیس لندن پرونده‌سازی نژادی می‌کند.

«دیوید لامی»، از نمایندگان پارلمان انگلیس که از سوی نخست وزیر این کشور مأمور تحقیق درباره تعصب نژادی در نظام عدالت کیفری این کشور شده هشدار داده است که پلیس به صورت غیرمنصفانه جوانان سیاه‌پوست را هدف قرار می‌دهد.

گاردین در بخش دیگری از گزارش خود نوشته است: به دلیل بالاتر بودن این احتمال در طول تاریخ که سیاهان بیشتر از سفیدپوست‌ها هدف قرار می‌گیرند، ایست و بازرسی مناقشه برانگیز است و به اعتماد و اطمینان به عملکرد پلیس آسیب می‌زند.

طی سال گذشته میلادی بیش از ۱۵۱ هزار مورد ایست و بازرسی انجام شده است که این اقدام در لندن افزایشی ۱۶ درصدی داشته است. ۵ درصد از این افزایش شامل سفیدپوست‌ها و ۱۹ درصد متعلق به سیاهان است.

اطلاعات مربوط به سال ۲۰۱۸ حاکی از آن است که به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۱۰.۸ مورد ایست و بازرسی برای سفید پوستان در لندن انجام شده در حالی که این رقم برای سیاهان ۵۰.۲ درصد به ازای هر ۱۰۰۰ نفر بوده ست.

دیوید لامی می‌گوید: ایست و بازرسی به طور بی‌تناسب و غیر منصفانه جوانان سیاه‌پوست را هدف قرار می‌دهد. این امر اعتماد میان پلیس و جوامعی که پلیس با آن‌ها سروکار دارد را از میان می‌برد. ایست و بازرسی همواره در کاهش میزان جرایم خشونت‌بار بی‌تأثیر بوده است.

 

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.