دوشنبه, 3 تير 1398 :: Monday, 24 June 2019
  • آيا اعدامی‌ها می توانند اعضاي بدنشان را ببخشند؟

    آيا اعدامی‌ها می توانند اعضاي بدنشان را ببخشند؟

    موضوع اهداي اعضا از افراد مرگ مغزي كه علائم حياتي نشان نمی‌دهند از سال‌ها قبل در كشورهاي مختلف مطرح بوده و هم اكنون نيز محل چالش‌هاي مختلف حقوقي و ديني است. اين در حالي است كه به اذعان مراجع بين‌المللي پزشكي، ايران يكي از پيشگام‌ترين كشورهاي جهان در زمينه تدوين و اجرايي كردن قوانين اهداي اعضا از افراد مبتلا به مرگ مغزي است. چرا كه حضرت امام خميني(ره) و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و اغلب مراجع تقليد كشور سال‌ها قبل بخشش اعضاي بدن بيماران مرگ مغزي در صورت رضايت خانواده درجه يك يا اعلام رضايت فرد قبل از مرگ را مورد تأييد قرار داده‌اند
 
کد خبر: 6139

دو پیمانکار جدید ایرانی در راه آزادراه تهران - شمال

 دو پیمانکار جدید ایرانی در راه آزادراه تهران - شمال
مدیرعامل آزادراه تهران- شمال با اعلام اینکه تاکنون بدون احتساب تورم ۹۵۰ میلیارد تومان در آزادراه تهران - شمال هزینه شده به نیاز ۵ هزار میلیاردی این پروژه برای اتمام اشاره کرد و گفت: ۲ پیمانکار جدید ایرانی در راه آزادراه هستند.
پایگاه خبری ریشه

مهران اعتمادی در حاشیه بازدید خبرنگاران از قطعات آزادراه تهران -شمال، اظهار کرد: از خردادماه امسال 5 شرکت ایرانی برای تسریع در ساخت آزادراه تهران - شمال به این پروژه ملحق شدند و به زودی 2 پیمانکار جدید دیگر ایرانی به جمع این پیمانکاران اضافه خواهند شد.

وی با بیان اینکه برای ساخت قطعه یک آزادراه 1200 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، تصریح کرد: این قطعه هم‌اکنون 52 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به مدت 1.5 سال متوقف شده بود تا اینکه از اسفند 93 فعالیت جدی در آن آغاز شد.

مدیرعامل  آزادراه تهران-  شمال با بیان اینکه 2 شرکت ایرانی روسازی و اینترچنج منطقه یک آزادراه تهران - شمال را انجام می‌دهند، بیان کرد: در این قطعه چینی‌ها 20 درصد کار را برعهده دارند و مابقی توسط پیمانکاران ایرانی اجرا می‌شود.

اعتمادی با بیان اینکه 65 میلیون دلار کار چینی‌ها در آزادراه تهران -شمال باقی مانده است، گفت: براساس پیشرفت فیزیکی پروژه به پیمانکار چینی پول پرداخت می‌شود و هیچ بدهی به این شرکت نداریم.

وی با بیان اینکه سهم هر کدام از پیمانکاران ایرانی در قطعه یک آزادراه تهران - شمال 6 تا 7 کیلومتر است اظهار داشت: مبلغ قرارداد یکی از پیمانکاران 130 میلیارد تومان است که از 2 ماه پیش تجهیز موقت کارگاه را آغاز کرده و در حال تامین تجهیزات موردنیاز است.

مدیرعامل  آزادراه تهران-  شمال با تاکید بر اینکه براساس برنامه‌ریزی انجام شده قطعه یک 24 ماه دیگر به اتمام می‌رسد، بیان کرد: سیل هفته گذشته هیچ آسیبی به کارگاه پیمانکاران ایرانی وارد نکرده است.

اعتمادی با یادآوری اینکه در قطعه یک 88 درصد مشکل مربوط به معارضان حل شده است، افزود: تاکنون 950 میلیارد تومان قرارداد تهران - شمال بدون احتساب تورم هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای کل پروژه آزادراه تهران - شمال حدود 5 هزار میلیارد تومان نیاز داریم، بیان کرد: برای منطقه یک 1200 و منطقه 2، 450 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل  آزادراه تهران-  شمال با بیان اینکه تونل تالون دی 95 به اتمام می‌رسد، تصریح کرد: هیچ تعطیلی در آزادراه تهران - شمال نداریم و منطقه یک ظرف 2 سال آینده  با 10 درصد تلورانس در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

اعتمادی با بیان اینکه  هیچ وقت با کمبود پول در آزادراه تهران - شمال مواجه نشده‌ایم، گفت: در قطعه 4 آزادراه تهران - شمال نیز 60 میلیارد تومان برای رفع نواقص احتمالی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه چینی دوسوم ماشین‌آلات خود را از کشور خارج می‌کنند گفت: با توجه به اینکه بخشی از این کار اجرا شده و قراراداد چینی‌ها به یک‌سوم تقلیل داده شده، پیمانکار چینی برای خروج حدود 150 درصد ماشین‌آلات از کشور برنامه‌ریزی کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.