شنبه, 17 خرداد 1399 :: Saturday, 6 June 2020
  •  در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در آمریکا در پی قتل فجیع یک شهروند سیاه پوست به بالاترین حد خود رسیده به طوریکه تاکنون پلیس آمریکا هزاران نفر را بازداشت کرده است.
 
کد خبر: 61166

اپیدمی خودکشی و اوردوز در شهر‌های بزرگ آمریکا؛قتل سیاه‌پوستان ۱۰ برابر بیشتر از سفیدپوستان در فیلادلفیا

اپیدمی خودکشی و اوردوز در شهر‌های بزرگ آمریکا؛قتل سیاه‌پوستان ۱۰ برابر بیشتر از سفیدپوستان در فیلادلفیا
نشریه گاردین در گزارشی به موضوع خودکشی، سوءمصرف مواد مخدر و کاهش امید به زندگی در شهر‌های آمریکا پرداخته و می‌نویسد که این موضوع در شهر فیلادلفیا به بحرانی عمیق تبدیل شده است.  
پایگاه خبری ریشه

گاردین می‌نویسد: همزمان با افزایش مرگ‌های زودرس در آمریکا از سال ۲۰۱۵، شیوع بیش از حد سوء مصرف مواد مخدر و افزایش قتل موجب شده تا متوسط طول عمر در ششمین شهر بزرگ آمریکا افزایش یابد.

اپیدمی مواد مخدر در فیلادلفیا بسیار گسترده‌تر از هر شهر بزرگ دیگر در آمریکا است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۲۰۰ مرگ در اثر اوردوز در این شهر گزارش شده و سوء مصرف مواد مخدر در این شهر سومین عامل اصلی مرگ و میر در این شهر گزارش شده است.

بر اساس گزارشی که اخیرا از سوی اداره سلامت عمومی فیلادلفیا منتشر شده، مرگ‌های زودرس در این شهر از سال ۲۰۱۵ رو به افزایش گذشته و متوسط طول عمر و امید به زندگی در این شهر نیز از سال ۲۰۱۴ با روندی رو به کاهش مواجه شده است.

 

بر اساس گزارش گاردین از آنجایی که اوردوز و مصرف بیش از حد مواد مخدر همچنان مرگ‌های بیشتر و بیشتری را سبب می‌شود متوسط طول عمر و امید به زندگی در سراسر آمریکا روندی کاهشی دارد.

«تام فارلی»، مأمور بهداشت در شهر فیلادلفیا به گاردین گفته است: این یک بحران عمیق است که به طور جدی شهر را تحت تأثیر قرار داده است. آخرین باری که متوسط طول عمر مانند حال حاضر کاهش یافته بود مربوط به دوران اپیدمی ایدز بود.

فارلی می‌گوید: بحران فیلادلفیا از آنجایی فاجعه‌بار است که این شهر محل تلاقی دو موضوع است: این شهر بزرگترین مرکز توزیع هروئین در اطراف ساحل شرقی است که بیشتر این هروئین‌ها با فنتالین‌های ترکیبی مرگ‌بارتر مخلوط شده‌اند. این موضوع را به تجویز بیش از حد مسکن‌ها از سوی پزشکان اضافه کنید. سال گذشته از هر سه نفر در شهر فیلادلفیا برای یک نفر مسکن تجویز شده است.

گاردین در ادامه گزارش خود به موضوع خودکشی و قتل در شهر فیلادلفیا اشاره کرده و می‌نویسد: از سوی دیگر میزان قتل در این شهر افزایش بیشتری داشته است.

بر اساس گزارش اداره سلامت عمومی فیلادلفیا سال ۲۰۱۷ خودکشی دهمین دلیل اصلی مرگ‌ومیر در این شهر بوده و ۳۲۲ نفر در این شه خودکشی کرده‌اند. میزان قتل برای سیاه‌پوستان در این شهر ۱۰ برابر سفیدپوستان است و به همین دلیل است که متوسط عمر و امید به زندگی سیاه‌پوستان در مقایسه با دیگر گروه‌ها در فیلادلفیا طی ۶۹.۱ سال اخیر در پایین‌ترین سطح قرار دارد.

«سینگلتون» که سال ۲۰۱۶ پسر او در نزدیکی یک مهد کودک هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است به گاردین می‌گوید: یک پسر سیاه‌پوست هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد و تمام، این داستان همیشه تکرار می‌شود: بدون اینکه انگیزه‌ای باشد، بدون اینکه مظنونی برای آن پیدا شود.

بر اساس گزارش گاردین، «کلیتس لیمان»، یکی از دادستان‌های شهر فیلادلفیا تحقیقاتی در این زمینه انجام داده و به این موضوع که قتل این افراد تنها در آمار‌ها ذکر می‌شود انتقاد می‌کند.

لیمان می‌گوید: من فکر نمی‌کنم که باید نام این افراد تنها در آمار‌ها ذکر شود، پرونده بسیاری از قتل‌ها هرگز حل نشده‌اند.

تام فارلی می‌گوید: شهردار فیلادلفیا نیز خواستار طرحی جدید برای مبارزه با خشونت تسلیحاتی در این شهر شده و این موضوع را به عنوان یک مشکل سلامت عمومی مطرح کرده است. اجرای قانون بسیار مهم است، اما به تنهایی این مشکل را حل نخواهد کرد.

 

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.