جمعه, 13 تير 1399 :: Friday, 3 July 2020
 
کد خبر: 61031

شهید "آتش‌نشان تهرانی" تشییع شد

شهید
مراسم تشییع شهید "سید احساس جامعی" آتش‌نشان تهرانی با حضور مسئولان شهری و خانواده وی صبح امروز برگزار شد؛ پدر شهید سید احسان جامعی در این مراسم گفت: از زمانی که فرزندم به شهادت رسیده است، فرزند ۳ ساله‌اش مدام سراغ پدرش را می‌گیرد ...
پایگاه خبری ریشه

صبح امروز مراسم تشییع شهید سید احسان جامعی از میدان حسن‌آباد و در مقابل ایستگاه آتش‌نشانی مستقر در این میدان با حضور جمعی از مسئولان شهری و خانواده شهید احسان جامعی آغاز شد.

پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، حجت نظری، زهرا نژادبهرام، مجید فراهانی، الهام فخاری، زهرا صدراعظم نوری و مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران  و دیگر اعضای شورای شهر تهران در این مراسم حاضر بودند.

این مراسم از میدان حسن‌آباد آغاز و تا خیابان بهشت (شهرداری مرکز) ادامه داشت.

محسن هاشمی رفسنجانی؛ رئیس شورای شهر تهران در حاشیه برگزاری این مراسم تشییع با اشاره به اینکه شغل آتش‌نشانی از مشاغل سخت و زیان‌آور است، اظهار کرد: کسانی که در این سازمان کار می‌کنند از جان خود گذشته و به مردم خدمت می‌کنند.

پدر شهید سید احسان جامعی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه فرزندم را تقدیم به انقلاب اسلامی می‌کنم، گفت: من امروز تازه متوجه غم و اندوه خانواده‌های شهدای مدافع حرم شدم و شهیدم را به انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تقدیم می‌کنم.

وی تصریح کرد: احسان من 31 سال بیشتر نداشت و کارش را بسیار دوست داشت و از وی یک بچه 3 ساله به یادگار مانده است که از زمانی که فرزندم به شهادت رسیده است، نوه‌ام مدام سراغ پدرش را می‌گیرد.

خبرنگاران در این مراسم تلاش کردند تا با مادر و همسر شهید احسان جامعی نیز مصاحبه‌ای داشته باشند اما شرایط روحی آنها مناسب نبود.

پدر شهید سید احسان جامعی خطاب به شهردار تهران گفت: فرزند من که رفت و به آرزویش رسید اما از شما خواهش می‌کنم اگر می‌توانید شغل آتش‌نشانی را به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب کنید.

وی تصریح کرد: کسانی که در آتش‌نشانی کار می‌کنند همانند کسانی هستند که در جبهه‌ها خدمت می‌کردند و از خودگذشتگی می‌کردند و از شما عاجزانه می‌خواهم تو را به عزیزت شغل آتش‌نشانی را به عنوان شغل سخت و زیان‌آور محسوب کنید.

به گزارش تسنیم، شهردار تهران در حالی که اشک بر گونه‌هایش جاری شده بود به پدر شهید قول داد که هر کاری از دستش برمی‌آید را برای آتش‌نشانان انجام دهد.

بر اساس این گزارش، مراسم نماز شهید احسان جامعی نیز در حیاط شهرداری و شورای شهر تهران با حضور مسئولان شهری برگزار شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.