دوشنبه, 27 اسفند 1397 :: Monday, 18 March 2019
  •  دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان؛

    دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند

    روز شنبه یکی از دادستا‌ن‌های دادگاه آمریکا اعلام کرد ۲ افسر پلیسی که سال گذشته یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده‌اند با هیچ اتهامی مواجه نخواهند بود؛ این تنها یک نمونه از خشونت پلس آمریکا علیه شهروندان و به خصوص سیاه‌پوستان این کشور است که از سوی دادگاه‌های این کشور نادیده گرفته می‌شود.  
 
کد خبر: 60891

توضیحات بطحایی درباره اصلاحات ساختاری آموزش و پرورش از ستاد تا مناطق

توضیحات بطحایی درباره اصلاحات ساختاری آموزش و پرورش از ستاد تا مناطق
وزیر آموزش و پرورش گفت: اصلاحات ساختاری را در ستاد آموزش و پرورش شروع کرده‌ایم و بعد به استان‌ها و مناطق وارد خواهیم شد و نکته این است که در این اصلاح ساختار باید تلاش کنیم فعالیت‌ها و وظایف موازی در واحد‌های وزارتخانه کاهش یابد.
پایگاه خبری ریشه

سید محمد بطحایی در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، اظهار کرد: اگر وظیفه آموزش و‌پرورش‌ را فراهم کردن امکانات برای یادگیری بچه‌ها بدانیم، کارشناسان و مدیران سازمان پژوهش، معماران این یادگیری هستند و مفاهیمی که بچه‌ها باید تمرین کنند را به همراه روش و چگالی آن تعیین می‌کنند.

وی افزود: اینکه بچه‌ها چه مفاهیمی را در دوران مدرسه تمرین کنند و می آموزند و چگونگی روش یادگیری، سه رکن اصلی در معماری یادگیری است. آیا مفاهیمی که بچه‌ها در قالب برنامه درسی می‌آموزند نباید دستخوش تغییر شود؟ آیا حجم و چگالی محتوایی که یاد می‌گیرند باید به همین اندازه باشد و روش آموزش مفاهیم درسی در مدارس به روش فعلی ادامه یابد؟

بطحایی بیان کرد: دانش‌آموزان باید حد و مشتق و مطالب ریاضی را با این حجمی که در دوره متوسطه است، بخوانند؟ آیا آنچه در برنامه درسی ما طراحی می‌شود در حوزه اجرا آنگونه که قصد شده عملیاتی می‌شود؟

وی ادامه داد: آیا نیاز دانشآموزان امروز همان نیاز 15 سال قبل است؟ بخش عمدهای از سبد یادگیری بچه‌ها از محتوایی پر شده است که باید جای خود را به محتوای دیگری بدهد و بچه‌ها به نیازهای جدیدتری در زندگی خود احتیاج دارند که در این سبد یادگیری به آنها توجه نداریم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آیا آنچه امروز در کتاب فیزیک یا ادبیات آموزش می‌دهیم نباید تغییر کند و با نیاز دانش‌آموزان انطباق بیشتری داشته باشد؟ به نظر می‌رسد تحولات سریع در جامعه این نیاز را ایجاد کرده که برنامه درسی با سرعت بالاتری با آنها منطبق شود.

بطحایی تصریح کرد: فرایند برنامه درسی ما بسیار طولانی و کند است و حالا که برنامه درسی از نیازها عقب مانده است و بچه‌ها در مدارس مواردی را می‌آموزند که در بیرون از مدرسه کمتر به آن احتیاج دارند نیاز است که بخشی از این آموزش‌ها جای خود را به مهارت‌های جدید بدهند که در زندگی اجتماعی به آن نیاز دارند.

اصلاحات ساختاری از ستاد تا مناطق

وی گفت: اصلاحات ساختاری را در ستاد آموزش و پرورش شروع کرده‌ایم و بعد به استان‌ها و مناطق وارد خواهیم شد و نکته این است که در این اصلاح ساختار باید تلاش کنیم فعالیت‌ها و وظایف موازی در واحد‌های وزارتخانه کاهش یابد و مخاطب اصلی بنده معاونت‌های آموزشی هستند و این وظایف موازی چالش‌های سازمانی و تضادها را افزایش می‌دهد و این یعنی مستهلک کردن انرژی و توان سازمان.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: یکی از اولین مأموریت‌های آقای ذوعلم و معاونت‌های ابتدایی، متوسطه و پرورشی باید این باشد که فعالیت‌های موازی قیچی شود و تمرکز اصلی بر کنترل کیفیت باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.