دوشنبه, 27 اسفند 1397 :: Monday, 18 March 2019
  •  دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان؛

    دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند

    روز شنبه یکی از دادستا‌ن‌های دادگاه آمریکا اعلام کرد ۲ افسر پلیسی که سال گذشته یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده‌اند با هیچ اتهامی مواجه نخواهند بود؛ این تنها یک نمونه از خشونت پلس آمریکا علیه شهروندان و به خصوص سیاه‌پوستان این کشور است که از سوی دادگاه‌های این کشور نادیده گرفته می‌شود.  
 
کد خبر: 60877

ثبت تخلفات و بررسی ترافیک توسط دروبین‌ها در هر نوع شرایط جوی

ثبت تخلفات و بررسی ترافیک توسط دروبین‌ها در هر نوع شرایط جوی
برخی از شهروندان معتقد هستند دوربین‌های ثبت تخلفات و کنترل ترافیک در زمان باراش باران و برف امکان خوانش پلاک خودور‌ها را ندارند.
پایگاه خبری ریشه

ادریس جعفری اظهار داشت: دوربین‌های ثبت تخلف ودوربین‌های کنترل ترافیک در سطح خیابان‌های شهر و محور‌های برون شهری در شب و روز و در هرنوع شرایط جوی و آب و هوایی تخلفات رانندگان را ثبت و ترافیک را پایش می‌کنند.

 

وی در ادامه گفت: فقط در صورتی این دوربین‌ها قادر به پلاک خوانی نیستند که پلاک خودرو در شرایط برف و باران کثیف شده باشند.

 

رئیس مرکز فناوری اطلاعات پلیس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه نصب دوربین‌ها در کلیه شهر‌های با سازمان شهرداری است و درخارج از شهر‌ها به عهده سازمان راهداری است افزود:یکی از خواسته‌های پلیس راهور افزایش تعداد دوربین‌ها در داخل شهر‌ها و جاده‌های برون شهری است.

 

وی ادامه داد:دروبین‌ها چه در شهر‌ها و چه در جاده‌های برون شهری باعث کاهش تخلفات رانندگی می‌شود.

 

در همین راستا چندی پیش سردار تقی مهری  رئیس پلیس راهور ناجا نیزگفته بود :به نظر ما باید در سطح جاده‌های کشور حداقل ۶ هزار دستگاه دوربین نصب شود تا بتوانیم رفت و آمد و رفتارپرخطر رانندگان را کنترل کنیم.

 

وی گفت: امروز کنترل جاده‌ها به صورت دستی زمانش گذشته است بنابر این باید با بهره گیری از تجهیزات و فناوری‌های نوین بتوانیم شرایط مناسبی را برای کنترل رفت و آمد رانندگان داشته باشیم و زمانی که دوربین‌های ثبت تخلف چند سالی است شروع شده است ونزدیک به ۲۰۰۰ هزار دستگاه دوربین درسطح جاده‌های اصلی گذاشته شده است که شاهد کاهش جانباختگان دراین مسیر‌ها بودیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.