چهارشنبه, 29 اسفند 1397 :: Wednesday, 20 March 2019
 
کد خبر: 60846

تظاهرات کارکنان دولت آمریکا

تظاهرات کارکنان دولت آمریکا
با گذشت ۲۰ روز از تعطیلی دولت آمریکا صد‌ها نفر از کارمندان دولت فدرال این کشور با برپایی تظاهرات خواستار پایان یافتن این وضعیت شدند.  
پایگاه خبری ریشه

با گذشت ۲۰ روز از تعطیلی دولت آمریکا صد‌ها نفر از کارمندان دولت فدرال این کشور با برپایی تظاهرات خواستار پایان یافتن این وضعیت شدند.

اختلاف ترامپ با دموکرات‌ها بر سر بودجه دیوار مرزی مکزیک موجب شد تا دولت فدارل آمریکا از روز ۲۰ دسامبر (۲۸ آذر ماه) تعطیل شود.

اکنون ۸۰۰ هزار کارمند دولت این کشور مجبور هستند یا بدون حقوق سر کار خود بروند و یا در خانه بمانند.

روز پنجشنبه صد‌ها نفر از کارکنان دولت این کشور با سر دادن شعار‌هایی مانند «ترامپ دولت را بازگشایی کن»، «ما می‌خواهیم کار کنیم» و یا «ترامپ، تعطیلی دولت را تمام کن» خواستار پایان یافتن تعطیلی دولت فدرال شدند.

در حالی که تعطیلی دولت آمریکا بیستمین روز خود را نیز گذرانده برخی از کارمندان دولت این کشور که حقوقی دریافت نکرده‌اند با شرکت در تظاهرات روز پنجشنبه شعار‌هایی مانند «ما حقوقمان را می‌خواهیم» سر دادند. از ۱۵ وزارتخانه دولت آمریکا ۹ وزارتخانه در پی تعطیلی دولت آمریکا کاملا تعطیل شده اند. علاوه بر این وزارتخانه‌ها، ده‌ها سازمان نیز فعالیت خود را قطع کرده اند. یش از هزار۴۲۰ کارمند فدرال بدون دریافت حقوق کار می‌کنند. این کارمندان شامل شاغلان اف. بی. ای، دفتر الکل، دخانیات، سلاح گرم و مواد منفجره ATF، اداره مبارزه با مواد مخدر DEA و اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا CBP و نیز کارکنان وزارت خارجه، گارد ساحلی، سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا IRS و وزارت امنیت داخلی می‌شود.

هفته گذشته نیز ۶۱ هزار خلبان آمریکایی با ارسال نامه‌ای به دونالد ترامپ هشدار دادند که ادامه تعطیلی دولت آمریکا تهدیدی بر امنیت و کارایی خطوط هوایی این کشور است.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.