•  نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    طی ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره برخورد خشونت‌بار نیرو‌های مرزی آمریکا با مهاجران در مرز‌های جنوبی این کشور منتشر شده، اما بررسی گزارش‌های زیادی در این زمینه حاکی از آن است که موضوع برخورد خشونت‌بار با مهاجران تنها به مرز‌های آمریکا محدود نشده و برخی کشور‌های اروپایی نیز در مرز‌های خود برخورد‌های خشونت‌بار با مهاجران دارند.
دوشنبه, 5 فروردين 1398 :: Monday, 25 March 2019
 
کد خبر: 60746

کودکان عراقی در معرض نقض‌های جدی حقوق‌بشری

کودکان عراقی در معرض نقض‌های جدی حقوق‌بشری
 کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق اعلام کرد که کودکان آواره عراقی با نقض‌های خطرناک حقوق بشری مواجه هستند.
پایگاه خبری ریشه

فاضل الغراوی، عضو کمیسیون حقوق بشر وابسته به پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: کودکان آواره در معرض نقض‌هایی از جمله عدم فرصت آموزش، مجبور به کار کردن در ساعات طولانی،سخت و مشقت‌بار که با سن آن‌ها متناسب نیست، قرار دارند. آن‌ها همچنین با خطر  لگدمال شدن در مسیرها و سوء استفاده جنسی رو به رو هستند.

طبق نوشته روزنامه "القدس العربی"، این مسئول کمیسیون حقوق بشر از دولت عراق خواست تا در خصوص بازگرداندن آوارگان داوطلب و تامین خواسته‌های اقتصادی و معیشتی آن‌ها در اسرع وقت اقدامات لازم را اتخاذ کند.

وی همچنین بر کمبود غذا، دارو و امکانات مورد نیاز روزمره آوارگان عراقی، عدم وجود فرصت‌های شغلی و حمایت مالی دولت از آوارگان تاکید کرد.

طبق آمار سازمان ملل، از میان ۲.۶ میلیون تنی که در عراق آواره هستند، حدود نیمی از آن‌ها را کودکان آواره عراقی تشکیل می‌دهند که به دلیل جنگ علیه گروه تروریستی داعش که بیش از سه سال ادامه داشته آواره شده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.