•  نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    طی ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره برخورد خشونت‌بار نیرو‌های مرزی آمریکا با مهاجران در مرز‌های جنوبی این کشور منتشر شده، اما بررسی گزارش‌های زیادی در این زمینه حاکی از آن است که موضوع برخورد خشونت‌بار با مهاجران تنها به مرز‌های آمریکا محدود نشده و برخی کشور‌های اروپایی نیز در مرز‌های خود برخورد‌های خشونت‌بار با مهاجران دارند.
دوشنبه, 5 فروردين 1398 :: Monday, 25 March 2019
 
کد خبر: 60727

آخرین وضعیت بارش‌های ایران + جدول

آخرین وضعیت بارش‌های ایران + جدول
 درحالی‌که متوسط بارش‌های زمستانی تا هشتم دی‌ماه ۰.۲۵ میلیمتر بود، افزایش متوسط بارش‌های روزانه زمستانی به مرز یک میلیمتر، نشان از رشد بارش‌های زمستانی در دومین هفته دی‌ماه دارد.
پایگاه خبری ریشه

بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزشهای جوی از اول مهر تا 16 دی سال آبی 98-97 (106 روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر 107.8 میلیمتر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت( 78.9 میلیمتر) 36.6 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 34 میلیمتر) 217.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین حجم بارش‌های کشور از اول مهر تا 16 دی به 177 میلیارد و 657 میلیون مترمکعب رسید.

از مجموع 107.8 میلی‌متر بارش ثبت‌شده در 106 روز ابتدایی سال آبی جاری، 15.7 میلی‌متر بارش در 16 روز ابتدایی زمستان به‌ثبت رسیده است.

* پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط ایران

پربارش‌ترین نقطه ایران "رامسر ــ صفارود" در استان مازندران است که در 106 روز ابتدایی سال آبی جاری شاهد ثبت 915.3 میلی‌متر بارش بوده است.

کم‌بارش‌ترین نقطه ایران، نقاطی همچون "محوطه امورآب چابهار" سیستان و بلوچستان، "رحمت‌آباد ــ ریگان" در کرمان و "تصفیه‌خانه زاهدان" در سیستان و بلوچستان است که در 106 روز ابتدایی سال آبی جاری، حتی یک قطره باران نیز در این نقاط نباریده است.

* مقایسه وضعیت بارش‌های زمستان با پاییز

پاییز امسال 213درصد پربارش‌تر از پاییز سال گذشته و 49درصد پربارش‌تر از متوسط بارش‌های پاییزی ایران در 50 سال اخیر بوده است. ارتفاع کل ریزشهای جوی از اول مهر تا 30 آذر سال آبی 98ــ97 بالغ بر 92.1 میلی‌متر بود. در واقع متوسط بارش‌های پاییزی 1.02 میلیمتر در روز بود.

از ابتدای زمستان سال جاری تا پایان روز شانزدهم دی‌ماه، 15.7 میلی‌متر بارش در کشور ثبت شده که این رقم، متوسط بارش‌های زمستانی را به 0.98 میلیمتر رسانده است.

متوسط بارش‌های زمستانی تا هشتم دی‌ماه 0.25 میلیمتر بود. افزایش متوسط بارش‌های روزانه زمستانی به مرز یک میلیمتر، نشان از رشد بارش‌های زمستانی در دومین هفته دی‌ماه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.