•  نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    طی ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره برخورد خشونت‌بار نیرو‌های مرزی آمریکا با مهاجران در مرز‌های جنوبی این کشور منتشر شده، اما بررسی گزارش‌های زیادی در این زمینه حاکی از آن است که موضوع برخورد خشونت‌بار با مهاجران تنها به مرز‌های آمریکا محدود نشده و برخی کشور‌های اروپایی نیز در مرز‌های خود برخورد‌های خشونت‌بار با مهاجران دارند.
دوشنبه, 5 فروردين 1398 :: Monday, 25 March 2019
 
کد خبر: 60669

فاکس نیوز: آمریکا باید نظامیان خود را از افغانستان خارج کند

فاکس نیوز: آمریکا باید نظامیان خود را از افغانستان خارج کند
شبکه خبری آمریکایی اعلام کرد: دولت واشنگتن توان پیروزی در جنگ افغانستان را ندارد و حضور نظامی این کشور نیز خلاف خواست مردم آمریکا است بنابراین باید فرمان خروج نظامی از افغانستان صادر شود.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از «فاکس نیوز»، آمریکا نظامیان کافی برای مبارزه با تروریسم در افغانستان ندارد و برای درگیری با طالبان نیز به 200 هزار نیرو نیاز است.

این شبکه خبری با استناد به راهنمای ارتش آمریکا برای مبارزه با تروریسم نوشت: با توجه به جمعیت 11.6 میلیون نفری از مردم افغانستان که تحت کنترل و یا درگیری طالبان قرار دارند برای مقابله با این گروه در چنین شرایطی 232 هزار نیرو لازم است.

این تعداد بیش از دو برابر نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان در بالاترین سطح خود در سال 2010 و زمانی است که 100 هزار نیروی آمریکایی در افغانستان مستقر بودند و همچنین این تعداد حدود 15 برابر بیش از نظامیان مستقر کنونی در افغانستان است.

فاکس نیوز با اشاره به هزینه جنگ در این کشور نیز نوشت که براساس گزارش‌های رسمی از آغاز سال 2001 تا سال 2018 میلادی بیش از 840 میلیارد دلار هزینه کرده است.

با این حال برخی برآوردهای دیگر نشان می‌دهد که جنگ افغانستان بیش از یک تریلیون دلار هزینه داشته و برخی نیز با احتساب هزینه‌های مرتبط با جنگ مجموع هزینه‌ها را تا 2 تریلیون دلار تخمین می‌زنند.

از سوی دیگر نیز یافته‌های یک تحقیق نشان می‌دهد که 57 درصد از آمریکایی‌ها از جمله 69 درصد از کهنه سربازان این کشور از تصمیم خروج تمام نظامیان آمریکایی از افغانستان حمایت می‌کنند.

این رسانه افزود، خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان نه تنها خواست مردم آمریکا است بلکه ادامه این حضور به نفع منافع ملی این کشور نیست بحرانی که واشنگتن ضرورتی برای جنگیدن در آن ندارد، نمی‌تواند در آن پیروز شود و از پس هزینه‌های آن نیز برنمی‌آید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.