سه شنبه, 26 شهريور 1398 :: Tuesday, 17 September 2019
 
کد خبر: 60618

واکنش سازمان ملل به حکم نبیل رجب

واکنش سازمان ملل به حکم نبیل رجب
سازمان ملل با انتقاد از ادامه سرکوب ها در بحرین خواستار آزادی نبیل رجب شد.
پایگاه خبری ریشه

، به نقل از ­شبکه تلویزیونی الجزیره؛ دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد از دولت بحرین خواست بدون هیچ قید و شرطی نبیل رجب مدافع برجسته حقوق بشری را آزاد کند.
دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد تایید حکم پنج سال حبس برای نبیل رجب، فعال حقوق بشر بحرینی از سوی دادگاه عالی این کشور نشان از تداوم سرکوب منتقدان حکومت به دست مسئولان این کشور از طریق دستگیری‌ها ، بازداشت‌های خودسرانه، ممنوعیت سفر و تهدید است.
اخیرا دادگاه تجدید نظر بحرین نبیل رجب، فعال حقوقی بحرینی را به علت آنکه سال ۲۰۱۵، از جنگ یمن به فرماندهی عربستان انتقاد کرده بود، به پنج سال حبس محکوم کرد.
 
اتحادیه اروپا تائید حکم زندان نبیل رجب فعال بحرینی را محکوم کرد

همچنین اتحادیه اروپا تایید حکم دادگاه عالی بحرین علیه نبیل رجب از فعالان حقوق بشر این کشور را محکوم کرد و خواستار آزادی وی از زندان رژیم آل خلیفه شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی مراة البحرین , سخنگوی اتحادیه اروپا در بیانیه ای تایید حکم دادگاه عالی بحرین مبنی بر پنج سال زندان برای نبیل رجب فعال حقوق بشری بحرین را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است : ما معتقدیم نباید هیچکس به خاطر بیان دیدگاههای مسالمیت آمیز خود بازداشت شود . سخنگوی اتحادیه اروپا افزود: در منشور بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر حق آزادی اندیشه و بیان، از جمله رسانه های ارتباط جمعی تاکید شده است و بحرین نیز از این قاعده مستثنی نیست و این یکی از اصول اساسی است که ما به دفاع از آن ادامه می دهیم. اتحادیه اروپا به درخواست خود از دولت بحرین برای آزادی نبیل رجب از زندان ادامه می دهد.

منبع: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.