•  نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    طی ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره برخورد خشونت‌بار نیرو‌های مرزی آمریکا با مهاجران در مرز‌های جنوبی این کشور منتشر شده، اما بررسی گزارش‌های زیادی در این زمینه حاکی از آن است که موضوع برخورد خشونت‌بار با مهاجران تنها به مرز‌های آمریکا محدود نشده و برخی کشور‌های اروپایی نیز در مرز‌های خود برخورد‌های خشونت‌بار با مهاجران دارند.
دوشنبه, 5 فروردين 1398 :: Monday, 25 March 2019
 
کد خبر: 60596

گرسنگی مردم یمن با مشارکت برنامه جهانی غذا

گرسنگی مردم یمن با مشارکت برنامه جهانی غذا
مردم یمن 4 سال است که زیر موجی از حملات نظامی عربستان و ائتلاف همراه او مقاومت می‌کند.
پایگاه خبری ریشه

مردم یمن 4 سال است که زیر موجی از حملات نظامی عربستان و ائتلاف همراه او مقاومت می کند، مقاومتی که اکنون پس از یکسری مذاکره به یک آتش بس شکننده رسیده است.

عربستان سعودی برای جلوگیری از تشکیل یک حکومت مردمی در یمن به این کشور حمله کرد و در طول این سال ها جنایات بسیاری را مرتکب شده است.

اکنون مردم مظلوم یمن در شرایط بسیار سخت قرار دارند، مواد غذایی بسیار نایاب است و دارو و درمان نیز در وضعیت وخیم قرار دارد.

ائتلاف سعودی اجازه ورود مواد غذایی و دارو را در راستای کمک های انسان دوستانه نمیدهد.

یمن از سوی نیروهای عربستان و دیگر رژیم های همسو با او محاصره شدید است، در این میان همراهی آمریکا و کشورهای اروپایی با رژیم سعودی در جنایاتی که در یمن مرتکب می شود، به جنگ روانی هم کشیده است.

با وجود این که مردم یمن رسانه ای برای رساندن صدای خود به جهان ندارند، اما مظلومیت مردم این کشور همه گیر شده است و افکار عمومیجهان پی برده اند که جنایتکار فجایعی که در یمن اتفاق می افتد عربستان سعودی و حمایت های آمریکا و چند کشور اروپایی است.

بر اساس گزارشهایی که سازمان ملل درباره وضعیت مردم یمن منتشر کرده هم اکنون 20 میلیون نفر از جمعیت این کشور در شرایط قحطی به سر میبرند.

اوضاع آنقدر وخیم و فاجعه آمیز است که سازمان ملل بارها هشدار داده که اگر هر چه سریع تر کمک های انسانی به این کشور نرسد مردم از گرسنگی تلف خواهند شد.

با وجود امضای توافق بر سر آتش بس و آغاز ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن، اما عربستان و رژیم های ائتلاف کننده با و در جنگ از ارسال کمک های غذایی و دارویی ممانعت و آنها را معدوم میکنند تا به دست مردم مظلوم یمن نرسد.

بر اساس اخبار و گزارش های موثقی که منتشر شده، نیروهای سعودی و اماراتی حاضر در یمن، پس از آن که کمک های غذایی و دارویی به مردم یمن را نابود می کنند در رسانه های خود و رسانه های غربی تبلیغ می کنند نیروهای انصار الله دست به چنین کاری زده اند.
برخی از رسانه های غربی و اروپایی نیز همراستا با سیاست های عربستان سعودی بر این ادعای دروغ دامن می زنند.

بی بی سی و یورو نیزو از جمله رسانه هایی هستند که در گزارش های خود ادعا میکنند که حوثی ها غذای مردم گرسنه یمن را می دزدند!

این ادعای دروغ در حالی از سوی رسانه های اروپایی از زبان برنامه جهانی غذا منتشر می شود که 4 سال است مردم یمن به خاطر حملات نظامی و محاصره این کشور از سوی عربستان و ائتلاف عربی از ورود مواد غذایی و دارویی محروم بوده است.

 

عامل اصلی گرسنگی و بیماری مردم یمن عربستان سعودی است نه حوثی ها و انصارالله، اکثریت مردم ای کشور حامی انصارالله هستند.

اتهام دزدی به حوثی ها پس از توافق آتش بس برای تخریب وجهه این نیروی مقاومت اسلامی است.
اگر عکس جدید رهبر انصارالله سید عبدالملک بدرالدین الحوثی را دیده باشید، اکنون پس از 4 سال مقاومت یک چهره لاغر از اوباقی مانده است، او ونیروهایش همچون مردم عادی کشور یمن رنج و مشقت تحریم های عربستان سعودی و ائتلاف را تحمل می کنند و حتی شرایط برای آنها بسیار دشوارتر است چرا که آنها در حال مبارزه با دشمن هستند.

بر اساس گزارشهایی که از یمن دریافت شده انصارالله حتی جیره غذایی خود را به مردم عادی می دهد و خود از کمترین مواد غذایی استفاده می کنند.

سازمان ملل و مراکز حقوق بشری اگر وجدان و انسانیت داشتند هیچگاه اجازه نمیدانند که وضعیت یمن به این شکل در بیاید.

سازمان های بین المللی 4 سال است که در برابر جنایات سعودی ها سکوت کرده اند و اکنون پس از این مدت طولانی، انصارالله را متهم میکنند و غذاهای اهدایی را میدزد! غافل از این که نیروهای انصارالله همه از مردمی هستند که در برابر جنایات رژیم سعودی و دیگر کشورهای ائتلاف کنند مبارزه می کنند.

رسانه های مستقل بارها گزارش داده اند که عربستان سعودی عاملی اصلی نرسیدن غذا و داور به مردم یمن است، چنین رسانه هایی هیچ وابستگی به انصارالله ندارند و این گروه مردمی هیچ پولی هم ندارد که بخواهد رسانه ای را با پول بخرد تا اخبار وگزارشهای مثبت درباره انصارالله منتشر کند.

مدیر برنامه جهانی غذا ادعا کرده که حوثی ها از رسیدن غذا به مردم یمن جلوگیری می کنند اما هیچ اسنادی را برای اثبات ادعای خود ارائه نداده است.

در طول 4 سال حملات وحشیانه آل سعودی به مردم مظلوم یمن هیچ نشانی از سازمان هایی همچون برنامه جهانی غذا برای کمک به مردم این کشور نبود.

مردم یمن سال ها است که دچار قحطی به خاطر محاصره این کشور از سوی ائتلاف سعودی هستند و اگر عزمی برای کمک رسانی به مردم گرسنه و تحت ستم یمن وجود دارد باید جلوی خباثت های رژیم سعودی گرفته شود.

منبع: اتاق خبر 24
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.