•  نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    طی ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره برخورد خشونت‌بار نیرو‌های مرزی آمریکا با مهاجران در مرز‌های جنوبی این کشور منتشر شده، اما بررسی گزارش‌های زیادی در این زمینه حاکی از آن است که موضوع برخورد خشونت‌بار با مهاجران تنها به مرز‌های آمریکا محدود نشده و برخی کشور‌های اروپایی نیز در مرز‌های خود برخورد‌های خشونت‌بار با مهاجران دارند.
دوشنبه, 5 فروردين 1398 :: Monday, 25 March 2019
 
کد خبر: 60275

دبیر ستاد حقوق بشر: ماهیت توطئه فتنه ۸۸ کودتای تمام عیار بود

دبیر ستاد حقوق بشر: ماهیت توطئه فتنه ۸۸ کودتای تمام عیار بود
دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه حماسه ۹ دی فتح‌الفتوح امت اسلامی ایران بود گفت: ماهیت توطئه فتنه ۸۸ کودتای تمام عیار علیه نظام اسلامی ایران بود.
پایگاه خبری ریشه

محمد جواد لاریجانی صبح امروز در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در مصلای جمعه بوشهر این روز را فتح‌الفتوح دانست و اظهار داشت: حماسه 9 دی روزی است که در آن یکی از توطئه‌های تجاوز علیه نظام اسلامی ایران شکست خورد.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه، با بیان اینکه اقتدار مردم ولایت‌مدار  ایران در حماسه 9 دی سال 1388 نشان داده شد افزود: در حماسه 9 دی سال 1388 ملت ایران عشق و علاقه خود را به ولایت، ارزش‌های انقلاب اسلامی  و تو دهنی به دشمنان و ایادی بیگانه نشان دادند.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به ابعاد گوناگون  فتنه سال 1388 خاطر نشان کرد: ماهیت توطئه فتنه 88 کودتای تمام عیار  علیه نظام اسلامی ایران بود چرا که این توطئه هیچ چیز از کودتا کم نداشت.

لاریجانی افزود: حالا که زمان از فتنه سال 1388 گذشته آنانی که در این فتنه سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی کرده بودند پس از کنار فتن پرده‌ها فتنه‌گران و توطئه‌گران مشخص شدند.

وی، با بیان اینکه آمریکا دشمن ایران و انسانیت است خاطر نشان کرد: امپراطور آمریکا که در حال فروپاشی است با همکاری فرانسه، انگلیس، رژیم صهیونیستی و ایادی داخلی ضد انقلاب فتنه 88 را ایجاد کردند.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه،  شرکت گسترده مردم بوشهر در مراسم 9 دی امروز را نشان از ولایت‌مداری مردم این دیار دانست و تصریح کرد: مردم انقلابی استان بوشهر که با نام سرداران و انقلابی‌ها همچون رئیسعلی دلواری، شهید نادر مهدوی عجین هستند با حضور گسترده خود در مراسم 9 دی بار دیگر بر تداوم بصیرت افزایی و ولایت مداری تاکید دارند.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه فتنه گران با طراحی آمریکایی‌ها مردم را به خیابان‌ها کشاندند گفت:  توطئه گران به مردم اعلام کردند که  کف خیابان‌ها نتیجه انتخابات که مد نظر ماست مشخص می‌شود و از این طریق قصد ساقط حکومت داشتند.

لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نماد اسلام ناب محمدی(ص) در جهان شناخته شده است تصریح کرد: دشمنان کمر بسته بودند تا با ضربه زدن به نظام اسلامی ایران، اسلام ناب محمدی را خدشه‌دار و شکست خورده اعلام کنند اما این توطئه و تهاجم شکست خورد.

وی، با تاکید بر درس و عبرت گرفتن از فتنه سال 1388 افزود: ما باید از حوادث تاریخی هم درس و هم عبرت بگیریم.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه،  با بیان اینکه آمریکا به سه دلیل در  توطئه 88  از دیدگاه دشمنان شکست خورد گفت: نخست آن که رهبر ایران مرد شجاعی است، نیرو‌های امنیتی توانستند با عناصر ماجراجو برخورد کنند و نترسند و نیروی انتظامی و بسیج شهید داد تا کسی کشته نشود و مردم ایران دارای حس‌گر قوی هستند و فهمیدن بحث تقلب انتخابات الکی است و برای فروپاشی نظام است.

لاریجانی با بیان اینکه فتنه گران سال 88 حرکت‌های داعشی انجام دادند تصریح کرد: کسانی که فتنه سال 88 را طراحی کرده‌اند اکنون در حال طراحی ترفندها و توطئه‌های دیگری هستند.

وی با بیان اینکه در فتنه 88 نخستین چیزی که در حال قربانی شدن بود، دموکراسی بود تصریح کرد: موضوع فتنه این بود که انتخابات و مکانیسم قانونی کنار گذاشته شود.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه توطئه‌گران باید از ملت ایران عذرخواهی کنند تاکید کرد: زمینه عذرخواهی برای سران فتنه 1388 همیشه و اکنون فراهم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.