•  نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    نگاهی به وضعیت مهاجران در مرز کشور‌های اروپایی؛ مرگ تدریجی یک رویا

    طی ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره برخورد خشونت‌بار نیرو‌های مرزی آمریکا با مهاجران در مرز‌های جنوبی این کشور منتشر شده، اما بررسی گزارش‌های زیادی در این زمینه حاکی از آن است که موضوع برخورد خشونت‌بار با مهاجران تنها به مرز‌های آمریکا محدود نشده و برخی کشور‌های اروپایی نیز در مرز‌های خود برخورد‌های خشونت‌بار با مهاجران دارند.
دوشنبه, 5 فروردين 1398 :: Monday, 25 March 2019
 
کد خبر: 60081

واردات دام زنده آزاد شد

واردات دام زنده آزاد شد
واردات دام زنده آزاد شد و قرار است حدود 250 هزار راس دام سبک از کشور رومانی وارد شود.
پایگاه خبری ریشه

علی‌اصغر ملکی  از واردات دام زنده برای کنترل قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت:‌ شرکت پشتیبانی امور دام کشور مجوز واردات در سطح گسترده را از سازمان دامپزشکی کشور گرفته و با واردات آن قیمت گوشت در بازار متعادل می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی حجم واردات دامی که قرار است، انجام شو،د حدود 250 هزار راس دام سبک پیش‌بینی شده و با ورود آن به کشور می‌تواند جلوی افزایش قیمت یافته چند ماه گذشته را تا حدی بگیرد.

به گزارش فارس، سالانه حدود 870 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود و نیاز به واردات حدود 130 هزار تن گوشت از خاج است تا نیاز کشور تامین شود.

قیمت گوشت در کشور طی چند ماه گذشته تا حدود 50 درصد افزایش یافت و به کیلویی 80 هزار تومان هم رسید و قیمت به اندازه‌ای بالا شد که از توان خرید قشر متوسط جامعه هم خارج شد.

ملکی با بیان اینکه استعلام قیمت‌ها از کشور رومانی برای واردات انجام شده،‌گفت: پیش از این پیشنهاد واردات به عنوان راهکاری برای کاهش قیمت در بازار ارائه شده بود که به تازگی موافقت شده است. در ماه‌های گذشته توزیع گوشت منجمد در بازار انجام می‌شد، اما نتوانست قیمت را در بازار بشکند.

حال باید از مسئولان پرسید آیا تنها راهکار کنترل قیمت گوشت واقعا واردات است؟ آیا نمی‌توان با تولید علوفه در داخل و بی‌نیازی از واردات 70 درصدی به خارج و حمایت از تولید کنندگان قیمت را پایین آورد؟ آیا اصلاح ژنتیک افزایش بهره‌وری و حمایت از دامداران نمی‌تواند منجر به افزایش تولید و کاهش قیمت شود؟ آیا به همان اندازه که ما جیب صادرکنندگان خارجی را پر می‌کنیم، به همان اندازه تولید داخل انجام دهیم تولید ما را افزایش نخواهد داد؟ خیلی از مردم حاضرند قیمت بالا را به محصول داخلی بپردازند، اما این پول را به گوشت خارجی ندهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.