چهارشنبه, 29 اسفند 1397 :: Wednesday, 20 March 2019
 
کد خبر: 60067

خصوصی‌سازی سرخابی‌ها، لَنگ صورت‌های مالی

خصوصی‌سازی سرخابی‌ها، لَنگ صورت‌های مالی
رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که هنوز صورت‌های مالی سرخابی‌ها را دریافت نکرده‌ایم گفت: تلاش ما بر این است که مزایده واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در اسفند امسال انجام شود.
پایگاه خبری ریشه

پوری حسینی پس از جلسه روز گذشته کمیسیون نظارت بر اجرای اصل 44 که با موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برگزار شد، درباره این جلسه اظهار داشت: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هواداران زیادی دارد؛ بنابراین واگذاری این دو باشگاه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنی در این راستا مجلس هم درنظر دارد که با نشست‌های این چنینی این واگذاری با کمترین حاشیه و عیب برگزار شود.

وی با بیان اینکه نمی‌توان اقدامی انجام داد که خواسته همه تأمین شود، اضافه کرد:​ بعضی از خواسته‌ها متناقض یکدیگر است در این بین هیئت واگذاری نیز یک نظر را انتخاب خواهد کرد.

رییس سازمان خصوصی سازی، گفت: همچنین در جلسه مقرر شد کارگروهی از مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی تا دو هفته آینده بر روی نحوه واگذاری این دو باشگاه بررسی‌ها را انجام و پیشنهادها را به جلسه بعدی کمیسیون ارائه کند تا جمعبندی جلسه کمیسیون به هیئت واگذاری در ارائه بهترین راهکار واگذاری این دو باشگاه کمک کند.

پوری حسینی گفت:​ براساس قانون، هیئت واگذاری 9 نفر عضو دارد که 4 نفر آن شامل وزیر اقتصاد، وزیر دادگستری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس اتاق تعاون ایران صاحب رأی هستند و از جمله اعضای دیگر آن وزیر ورزش، رئیس سازمان برنامه و بودجه و دو نماینده ناظر از مجلس شورای اسلامی هستند.

خصوصی‌سازی سرخابی‌ها، لَنگ صورت‌های مالی

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت:​ ما هنوز صورت‌های مالی دو باشگاه را دریافت نکردیم که به محض دریافت صورت‌های مالی و برگزاری جلسات تخصصی ازجمله جلسه با کمیسیون اصل 44 همچنین قیمت‌گذاری از جانب کارشناسان رسمی دادگستری تا اواخر بهمن، پرونده واگذاری را به هیئت واگذاری ارسال خواهیم کرد.

سهم 40 درصدی خصولتی‌ها از واگذاری سرخابی‌ها

وی با بیان اینکه، اشخاص حقیقی و حقوقی که دولتی نباشند، می‌توانند در این مزایده شرکت کنند، گفت:​ البته خصولتی‌ها محدودیت و ممنوعیت دارند، زیرا نمی‌توانند بیش از 40 درصد سهام را در اختیار بگیرند، اما بخش خصوصی آزاد است و می‌تواند به‌صورت شرکت تعاونی سهامی عام و سهامی خاص در مزایده شرکت کند. همچنین اشخاص حقیقی، پیشکسوت، هوادار و یا غیرهوادار هم می‌توانند در مزایده شرکت کنند.

نمی‌دانیم قیمت پایه و شرایط اهلیت واگذاری چیست؟

پوری حسینی با بیان اینکه هنوز نمی‌دانیم قیمت پایه برای مزایده واگذاری این دو باشگاه و شرایط و اهلیت واگذاری چیست، اظهار داشت: زمانی که مزایده واگذاری آگهی شد بعد از آن کسانی که اهلیت و تمکن مالی دارند باید سپرده شرکت در مزایده را واریز کنند، می‌توان گفت چه تعداد در این مزایده شرکت کردند. البته اینکه هم اکنون عده‌ای اعلام آمادگی می‌کنند خوب و دلگرم کننده است، از این رو امیدواریم مزایده خوبی برگزار شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.