جمعه, 1 شهريور 1398 :: Friday, 23 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 6002

انتشار کتابی با موضوع حقوق رسانه، برای حقوقدانان و اصحاب رسانه

انتشار کتابی با موضوع حقوق رسانه، برای حقوقدانان و اصحاب رسانه
کتاب «حقوق مالکيت فکري آفرينش‌هاي رسانه‌اي» تالیف محمد مهدی حسنی و با دیباچه دکتر نجادعلی الماسی، توسط انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام به چاپ رسید.
پایگاه خبری ریشه

این کتاب تلاشی در راستای ترسیم نمای کلی حقوق مالکیت فکری در خصوص آثار رسانه ای است که با بررسی ابزارهای نظام های حقوقی مختلف، بسترهای حمایت از آثار رسانه ای را معرفی و خلأهای موجود را بیان می نماید. مطالعه ی تطبیقی در کنوانسیون های بین المللی، قوانین خارجی و نظام های حقوقی پیشرو در این زمینه برای تدوین نظام جامع در حقوق داخلی و رفع کاستی های موجود سودمند به نظر می رسد که در نگارش این اثر مدّ نظر بوده است.

دکتر الماسی، استاد دانشگاه تهران در بخشی از دیباچه ی خود در معرفی این اثر معتقد است: «کتاب پیش رو اثری ارزشمند است که با مدّنظر قرار دادن ضرورت حمایت از حقوق صاحبان آثار رسانه ای و لزوم تدوین نظام حقوقی حمایت از حقوق مالکیت فکری آفرینش های رسانه ای توسط آقای محمد مهدی حسنی از دانشجویان توانمند و برجسته ی اینجانب تألیف گردیده است. ما مطالعه اين کتاب سودمند را به حقوقدانان و دانشجويان حقوق توصيه مي‌کنيم و موفقيت روزافزون مؤلف را که از جوانان فاضل و شايسته ی کشور هستند از خداوند بزرگ خواستاريم.»

مطالعه این کتاب علاوه بر دانشجویان و اساتید رشته های حقوق، ارتباطات و روزنامه نگاری، برای اصحاب رسانه های مختلف و هنرمندان نیز در راستای آگاهی از حقوق خود و اطلاع از رویکردهای حمایتی  توصیه می شود.

نویسنده ی این کتاب از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق است که علاوه بر نگارش مقالات متعدد و سردبیری مجلات علمی مختلف، دو سال به عنوان دبیر انجمن علمی حقوق دانشگاه و دبیر گروه حقوق خصوصی فعال بوده است و هم اکنون از اعضای دستگاه قضایی است.

منبع: افکار نیوز
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.