سه شنبه, 28 اسفند 1397 :: Tuesday, 19 March 2019
  •  دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان؛

    دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند

    روز شنبه یکی از دادستا‌ن‌های دادگاه آمریکا اعلام کرد ۲ افسر پلیسی که سال گذشته یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده‌اند با هیچ اتهامی مواجه نخواهند بود؛ این تنها یک نمونه از خشونت پلس آمریکا علیه شهروندان و به خصوص سیاه‌پوستان این کشور است که از سوی دادگاه‌های این کشور نادیده گرفته می‌شود.  
 
کد خبر: 59997

شکنجه و تعرض به فعال زن عربستانی در زندان

پدر یک فعال زن عربستانی از شکنجه و تعرض به دخترش در زندان های رژیم سعودی خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

ماموران رژیم سعودی لجین الهذلول فعال زن عربستانی را در ماه مه گذشته به همراه گروهی از فعالان زن بازداشت و آنها را به تماس با طرف های خارجی متهم کردند.

هذلول الهذلول پدر لجین الهذلول در توئیت قابل تامل و کنایه ای از شیوه های شکنجه و تعرض به وی در زندان خبر داد.

الهذلول به طور غیرمستقیم به شرایط دخترش و فریاد کشیدن او در زندان به خاطر اعمال انواع شکنجه و تهدید اشاره کرد و به کنایه نوشت: "حرف های زیادی درباره علل فریاد زدنش شنیده شده است. اما به طور قطع، شوک الکتریکی نشده است و بیش از چهار ماه در انفرادی قرار داده نشده است و به او تعرض نشده است و به تجاوز و بعد از آن قتل تهدید نشده است".

از سوی دیگر، عمر عبدالعزیز الزهرانی فعال مخالف رژیم سعودی ساکن کانادا گفت: مسئولان سعودی به طور مشخص لجین الهذلول را هدف گرفته اند، زیرا او تنها صدای باقی مانده بود که خواهان اعطای حقوق به زنان و آزادی بازداشت شدگان بود.

الزهرانی خاطرنشان کرد: الهذلول از خانواده ای ثروتمند است و خواسته هایش شخصی نیست. او در گذشته نیز دوباره به همین دلیل بازداشت شد.

برخی گزارش ها پیشتر حکایت از آن داشت که سعود القحطانی مشاور سابق درباره پادشاهی رژیم سعودی بر شکنجه، تعرض و تهدید فعالان زن به تجاوز نظارت داشته است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.