دوشنبه, 27 اسفند 1397 :: Monday, 18 March 2019
  •  دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان؛

    دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند

    روز شنبه یکی از دادستا‌ن‌های دادگاه آمریکا اعلام کرد ۲ افسر پلیسی که سال گذشته یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده‌اند با هیچ اتهامی مواجه نخواهند بود؛ این تنها یک نمونه از خشونت پلس آمریکا علیه شهروندان و به خصوص سیاه‌پوستان این کشور است که از سوی دادگاه‌های این کشور نادیده گرفته می‌شود.  
 
کد خبر: 59820

کلاهبرداری و تحصیل قیر با صحنه گردانی شرکت‌های شش گانه

کلاهبرداری و تحصیل قیر با صحنه گردانی شرکت‌های شش گانه
حمید باقری به‌عنوان همه کاره و مدیر شرکت‌های شش گانه با هماهنگی‌هایی که با مدیران شرکت نفت جی انجام می‌داده به شرکت‌ها امر می‌کرده که خرید را از بورس انجام دهند، تمام شرکت‌ها به دستور خود آقای باقری خرید را انجام می‌دادند و گوش به فرمان او بودند.  
پایگاه خبری ریشه

حمید باقری درمنی ۴۹ ساله فرزند محمد یکی از بزرگترین مفسدان اقتصادی است که در رسیدگی‌های قاطع قوه قضاییه به اعدام محکوم شده است. اتهام وی شامل افساد فی الارض از طریق کلاهبرداری با ایجاد شبکه چند نفری با وصف سردستگی از شرکت نفت جی به میزان ۳۲۲ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۳۶ کیلوگرم قیر، مشارکت در شروع کلاهبرداری از شرکت بیمه ایران با وصف سردستگی، مشارکت در کلاهبرداری با ایجاد شبکه چند نفری از بانک ملی ایران با وصف سردستگی به مبلغ ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

متهم این پرونده باکمک همدستانش در قالب شرکت‌های شش گانه تحت هدایت و مدیریت مستقیم باقری درمنی و با تبانی و مشارکت مدیران وقت شرکت‌های مربوطه و مدیران سابق شرکت نفت جی با ارائه اسناد مجعول از شرکت نفت جی، قیر‌هایی را با کلاهبرداری تحصیل نموده‌اند.

در اظهارات مورخ ۷/۷/۹۴ علیرضا مسلمی در مرجع انتظامی درباره نقش آقای حمید باقری درمنی در جریان خرید قیر توسط شرکت‌های شش گانه آمده است آقای حمید باقری به‌عنوان همه کاره و مدیر آن شرکت‌ها و رئیس آن مجموعه می‌باشند ، درمنی به شرکت‌ها با هماهنگی‌هایی که با مدیران شرکت نفت جی انجام می‌داده امر می‌کرده که خرید را از بورس انجام دهند، تمام شرکت‌ها و حتی شرکت‌های انیس قائم کوثر و شرکت پرشین نام گستر پاسارگاد به دستور خود آقای باقری خرید را انجام می‌دادند و پول‌هایی که از فروش قیر‌ها حاصل می‌شد به دستور وی هزینه می‌شد.

همچنین در اظهارات امیر شیری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت انیس قائم کوثر در شعبه بازپرسی درباره نحوه خرید قیر از شرکت پالایش نفت جی قید شده است: «آقای حمید باقری در راس هرم بودند، در سال ۸۶ با ایشان آشنا شدم و اولین کارشان این بود که بنده را فرستادند در بورس کالا یک قرارداد امضا کردم جهت خرید قیر و بعد بنده را فرستادند نفت جی قرارداد داخلی امضا کردم.

کلاهبرداری و تحصیل قیر با صحنه گردانی شرکت‌های شش گانه/ مدیران شرکت‌ها گوش به فرمان درمنی بودند

مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی ناجا در تاریخ ۲۶/۱۰/۹۴ در گزارش نهایی پرونده شرکت پالایش نفت جی آورده است «در خصوص کلاهبرداری و تحصیل قیر از سوی شرکت‌های شش گانه (انیس قائم گستر، پرشین نام گستر پاسارگاد، طلوع اقتصاد مازند، اعتمادگستر سهیل، معتمدبازرگان قائم و حافظان انرژی شایان) با محوریت علیرضا مسلمی تحقیقات آغاز و پس از تحقیقات انجام شده از مدیران شرکت‌های شش گانه و علیرضا مسلمی و تعدادی دیگر از متهمین از جمله مدیران سابق شرکت نفت جی مشخص گردید جرایم صورت گرفته فراتر از آن چیزی است که ابتدا تصور می‌شده و براساس اظهارات متهمین و همچنین اسناد و مدارک ارائه شده از سوی شاکی و اسناد و مدارکی که در تحقیقات و ردیابی‌های انجام شده از سوی این مرکز به دست آمده معلوم شد که جرایم مذکور به صورت باندی و سازمان یافته صورت گرفته است.

این گزارش می افزاید اظهارات و اقاریر متهمین و مطلعین و همچنین اسناد و مدارک مضبوط در پرونده حاکی از این است که متهم اصلی و هدایت کننده اعمال مجرمانه شبکه و در واقع سردسته گروه حمید باقری درمنی بوده است وی با استفاده از شرکت‌هایی که مدیران آن‌ها تحت فرمان وی بوده و با نامبرده مشارکت و همکاری داشته‌اند اقدامات مجرمانه را مدیریت می کرده است  همچنین مدیران مربوط در اظهارات خود به این امر نیز اعتراف نموده‌اند با همکاری و مشارکت و تبانی تعدادی ازمدیران سابق نفت جی مبادرت به اقدامات مجرمانه نموده‌اند.

این گزارش تاکید می کند: در پرونده حاضر اعمال ارتکابی با همکاری، مشارکت و تبانی تعدادی از افراد در قالب تشکیل شبکه و باند به صورت کاملا هدفمند و سازمان یافته تحت هدایت فردی به نام حمید باقری درمنی صورت پذیرفته است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.