جمعه, 9 خرداد 1399 :: Friday, 29 May 2020
 
کد خبر: 59752

۱۲۵۰۰ بیمار مبتلا به "ایدز" در مراکز وزارت بهداشت تحت درمان هستند

۱۲۵۰۰ بیمار مبتلا به
 رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر با بیان اینکه ۱۲۵۰۰ بیمار مبتلا به "ایدز" در مراکز وزارت بهداشت تحت درمان هستند، گفت: تمام خدمات مشاوره‌ای، تشخیصی و درمانی بیماران مبتلا به ایدز در مراکز مراقبت و درمان ایدز به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
پایگاه خبری ریشه

دکتر محمدمهدی گویا با بیان اینکه هیچ یک از مراکز مراقبت و درمان ایدز که تحت نظر وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستند، تعطیل نشده‌اند، اظهار کرد: وزارت بهداشت با قوت تمام، مراکز درمانی خودش  را در سطح کشور تقویت کرده است و تمام خدماتی که در این راستا به مبتلایان و خانواده آنها ارائه می‌شود اعم از خدمات مشاوره‌ای، تشخیصی و درمانی به طور کامل، رایگان انجام می‌شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر گفت: خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است، برای مثال، انجام آزمایش در مراکز وزارت بهداشت حدود سه برابر شده است و حدود 570 هزار خانم باردار از سال گذشته تاکنون مورد آزمایش قرار گرفتند که 113 مورد آنها مبتلا بودند و همه این افراد نیز تحت درمان قرار گرفتند؛‌ از این 113 نفر تنها دو مورد آنها به دلیل تاخیر در مراجعه و انجام آزمایش فرزند سالم به دنیا نیاوردند.

گویا بیان کرد: تعداد افراد تحت درمان این بیماری که در سال گذشته از مجموعه وزارت بهداشت خدمات دریافت کردند 9 هزار نفر بود که هم‌اکنون تعداد آنها به 12 هزار و 500 نفر رسیده است.

به گزارش وبدا، وی یادآور شد: حمایت سازمان‌های بین‌المللی نیز قطع نشده است و تنها در برخی از موارد کاهش پیدا کرده است؛ کمک‌های مالی سازمان‌های بین‌المللی که حدود 5 درصد از بودجه ایدز کشور را تشکیل می‌دهد، جنبه همکاری مشترک دارد و بیشتر کمک‌های آنها فنی است و مستقیما کمک مالی انجام نمی‌دهند و بودجه تمام خدمات بیماران ایدز کشور توسط وزارت بهداشت و دولت تامین می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.