دوشنبه, 29 بهمن 1397 :: Monday, 18 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 59160

افزایش سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت در لایحه بودجه ۹۸ با وجود تحریم‌ها

افزایش سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت در لایحه بودجه ۹۸ با وجود تحریم‌ها
بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۸ نشان میدهد، با وجود کاهش درامدهای نفتی، سهم قانونی صندوق توسعه ملی در لایحه بودجه سال آینده رعایت خواهد شد.
پایگاه خبری ریشه

جزییات لایحه بودجه نشان میدهد، برای سال آینده صادرات 1تا 1.5 میلیون بشکه در روز به ازای هر بشکه 54 دلار برای کشور در نظر گرفته شده است. به این ترتیب با کاهش حداقل 1 میلیون بشکه ای صادرات نفت در مقایسه با بودجه سال قبل، به طور کلی درامدهای نفتی کشور در بودجه با کاهش مواجه میشود.

یکی از ایده هایی که کارشناسان برای جبران کاهش درامدهای دولت در نظر گرفته اند موضوع کاهش سهم صندوق توسعه ملی بود که به نظر میرسد در حال حاضر دولت تاکیدی بر اجرای مستقیم آن ندارد.

بر این اساس سال آینده سهم 34 درصدی صندوق توسعه ملی از درامدهای ارزی حاصل از صادرات نفت رعایت میشود. سال گذشته سهم صندوق توسعه ملی از درامدهای نفتی حدود 32 درصد بوده است. بر اساس قانون برنامه ششم توسعه سالیانه 2 درصد به سهم صندوق از درامدهای ارزی حاصل از صادرات نفت افزوده میشود.

به عقیده کارشناسان دولت به دنبال اجرای طرحی است که در صورت کاهش درآمدهای نفتی از مقدار پیش بینی شده در بودجه، به صورت یک دوازدهم از سهم درامد ارزی حاصل از صادرات نفت صندوق توسعه کاسته شود. این موضوع نیاز به هماهنگی با سایر دستگاهها دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.