• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 :: Monday, 20 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 57354

تاریخچه تبعیض نژادی و سیستم ناقص اجرای قانون در آمریکا؛خشونت نظام‌مند علیه سیاه‌پوستان و اقلیت‌های آمریکا

تاریخچه تبعیض نژادی و سیستم ناقص اجرای قانون در آمریکا؛خشونت نظام‌مند علیه سیاه‌پوستان و اقلیت‌های آمریکا
وبسایت «ادیسه» در گزارشی به تبعیض نژاد و سیستم پلیس و اجرای قانون آمریکا پرداخته و می‌نویسد که این ۲ عمیقا با یکدیگر در ارتباط هستند.
پایگاه خبری ریشه

در این گزارش آمده است: نژادپرستی و ماهیت کنونی سیستم پلیس آمریکا به طور جدی به یکدیگر ارتباط دارند. تاریخچه تبعیض نژاد عمیقا به سیستم پلیس و اجرای قانون وارد شده و زمینه را برای ماهیت زورگویانه کنونی پلیس به خصوص در هدف قرار دادن افراد سیاه‌پوست و اقلیت‌ها فراهم کرده است.

سطحی که تبعیض نژاد در سیستم اجرای قانون آمریکا ریشه دوانده ترسناک و ناخوشایند است و این نکته را آشکار می‌کند که چرا خشونت پلیس علیه سیاه‌پوستان همچنان ادامه دارد. اجرای قانون به عنوان شکلی از ایجاد سلسله مراتب تبعیض نژادی تنها یک نمونه از این امر است که آمریکا چگونه به طور نظام‌مند شهروندان خود و به خصوص سیاهان و اقلیت‌ها را سرکوب کرده است.

این گزارش می‎گوید: مأموران برده‌ها نخستین نیروی تحت حمایت دولت در آمریکا است. اساسا به مالکان سفیدپوست دارایی‌ها از سوی دولت قدرت سرکوب شورش برده‌ها و اعمال خشونت و ارعاب آن‌ها داده شده بود.

این وبسایت آمریکایی می‌نویسد: تاریخچه تبعیض نژاد در سیستم اجرای قانون و همچنین ارتشی کردن پلیس فضای کاملا مناسبی برای سرکوب نژادی، خشونت و نابرابری علیه سیاه‌پوستان ایجاد کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: ارتشی کردن پلیس در آمریکا موجب رشد چشمگیر ایجاد تیم‌های «سوات» (SWAT /سلاح و تاکتیک ویژه) در ادارات پلیس شده است و تقریبا هر شهر در آمریکا با جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر دست‌کم یک تیم سوات دارد. بر اساس اعلام اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به طور تقریبی ۵۰۰ تیم سوات برای جرایم سطح پایین در زمینه مواد مخدر وجود داشته که ۷ کشته و ۴۶ مجروح را در پی داشته است و این در حالی است که تنها در ۳۵ درصد از عملیات تهاجم تیم سوات به خانه‌ها مواد مخدر پیدا شده است.

بر اساس این گزارش و طبق اعلام منابع دادگستری آمریکا از سال ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۷ در این کشور تعداد افراد بازداشت شده به دلیل اتهامات مربوط به مواد مخدر ۳ برابر شده و از ۵۰۰ هزار نفر به ۱.۵ میلیون نفر رسیده است.

وبسایت ادیسه در پایان گزارش خود می‌نویسد: آگاهی از نیرو‌هایی که سیستم سیاسی ما را به حرکت واداشته‌اند نخستین گام در راستای تغییر آن‌هاست. اگر ما نتوانیم رابطه مهلکی که پلیس با سیاه‌پوستان داشته را درک کنیم نمی‌توانیم برای تغییر آن اقدام کنیم.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.