• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
پنجشنبه, 27 تير 1398 :: Thursday, 18 July 2019
 
کد خبر: 56730

بدتر شدن وضعیت تبعیض نژادی در انگلیس؛ سیاهپوستان ۹ برابر بیشتر از افراد سفیدپوست بازرسی می‎شوند

بدتر شدن وضعیت تبعیض نژادی در انگلیس؛ سیاهپوستان ۹ برابر بیشتر از افراد سفیدپوست بازرسی می‎شوند
یک تحقیق جدید در انگلیس و ولز نشان می‌دهد تفاوت‌های نژادی برای پلیس این ۲ کشور اهمیت بیشتری یافته است.
پایگاه خبری ریشه
یک تحقیق جدید در انگلیس و ولز نشان می‌دهد تفاوت‌های نژادی برای پلیس اهمیت بیشتری یافته است.
پایگاه شبکه اسکای نیوز نوشته است که محققان اعلام کردند افراد سیاهپوست در انگلیس و ولز ۹ برابر بیشتر از افراد سفیدپوست برای کشف مواد مخدر از سوی پلیس متوقف شده و مورد بررسی قرار می‌گیرند.
این محققان اعلام کردند وضعیت نژادپرستی در طی چهارسال گذشته و از زمان صدور بیانیه ترزا می و وزیر کشور انگلیس مبنی بر غیرمنصفانه بودن توقف و جستجو به ویژه مردان جوان سیاهپوست، نه تنها بهتر نشده بلکه تشدید نیز شده است.
تحقیق مشترک دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن و انجمن کارشناسان حقوق بشر و کارشناسان قوانین مواد مخدر، اعلام کرد که اگر چه متوقف ساختن و جستجوی افراد از سوی پلیس به طرز قابل توجهی کاهش یافته است، اما تبعیض نژادی در امر نظارت و تعقیب جرائم مربوط به مواد مخدر افزایش یافته است.
براساس این گزارش، افراد سیاه پوست در بازه زمانی ۱۷-۲۰۱۶، ۸.۷ برابر بیشتر از افراد سفیدپوست برای مواد مخدر متوقف شده‎‏اند. این میزان برای سایر جرائم نیز  ۷.۹ برابر بیشتر از افراد سفید پوست بود.

افسران پلیس در ماه مارس سال ۲۰۱۷، ۳۰۳۸۴۵ مورد توقف و جستجو انجام داده اند که از سال ۰۲-۲۰۰۱ تاکنون کمترین میزان جستجو و توقف بوده و نوعی رکوردشکنی به حساب می‌آید.

منتقدان با محکوم کردن این رویه پلیس، بر این باورند که این رویه ناعادلانه افراد سیاهپوست و اقلیت‌های قومی را هدف قرار می‌دهند.
نماینده مجلس انپلیس از تاتنهام می‎گوید که رویه فعلی توقف و جستجو به دلیل تصور جامعه سفیدپوست از شایع بودن استفاده از مواد مخدر در میان گروه‌های قومی و نیز جوامع سیاهپوست بوده و تبدیل به سرگرمی فانتزی افراد پلیس شده است.
 
وی افزود: "مردان جوان سفید پوست از طبقه متوسط به شدت در دانشگاه‌ها سیگار می‌کشند و در مهمانی‌های شبانه خود کوکائین مصرف می‌کنند. در حالی که مورد توجه پلیس قرار نمی‌گیرند. "
براساس این گزارش ۶۰ درصد توقف و جستجو‌ها در مورد افراد سیاهپوست انجام می‌شود.
 
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.