چهارشنبه, 1 اسفند 1397 :: Wednesday, 20 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 56517

آمریکا در بازار کالا و ارز ایران مداخله می‌کند

آمریکا در بازار کالا و ارز ایران مداخله می‌کند
 دبیر شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت گفت: وقتی آمریکا مستقیما می‌گوید قصد ضربه به اقتصاد ایران دارد، آیا می توان پذیرفت که در بازار ارز نوعی مداخله وجود نداشته باشد و این کشور در بازار کالاهای مورد نیاز مردم کشورمان مداخله نکند.
پایگاه خبری ریشه

انوش رحام دبیر شورای اطلاع رسانی و ارتباطات وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: کشور اکنون در شرایط جنگ اقتصادی به سر میبرد؛ همانطور که در دوران دفاع مقدس، ما از جنگ نظامی آسیب دیدم، اکنون جنگ مدرن اقتصادی  به کشور آسیب می‌زند، اما با این وجود خسارت‌های زمان جنگ، اکنون مشاهده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط نباید میان مردم و دولت شکاف ایجاد شود، افزود: وقتی آمریکایی‌ها می‌گویند ایران تا چند سال دیگر کارش تمام است یعنی اینکه درحال وارد آوردن بیشترین فشار اقتصادی به کشورمان هستند، که این فشارها به جبهه‌های بانکی، تولید و تجارت وارد می‌شود  و در این جنگ هدف زدن نظام کارو قشر آسیب پذیر کشور است.

دبیر شورای اطلاع رسانی و ارتباطات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در کشور طیفی فرای جناح‌های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا وجود دارد  که همیشه و در هر دولتی سرود ناکارآمدی در کشور می‌سرآید، ادامه داد: دولت در این جنگ اقتصادی حداقل کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم را تامین کرده اند اما این افراد به سمت  انتقاد از تامین‌ کالاهای لوکسی مانند خودروهای وارداتی رفته اند. 

وی با بیان اینکه صلاح و فشنگ جنگ روانی و نرم ایجاد نا امیدی بین مردم است تصریح کرد: وقتی کشوری که در حال حرکت به سمت توسعه اقتصادی ملی خود است  کشورهایی که مخالف این امر هستند با ایجاد جنگ روانی و شلیک با فشنگ ناامیدی به دنبال ضربه زدن به مردم هستند.

دبیر شورای اطلاع رسانی و ارتباطات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:  ایران بدون اتکا به قدرت های بزرگ دنیا در حوزه دفاعی بسیار موفق است و از لحاظ اقتصادی نیز جز بیست کشور بزرگ دنیا به حساب می‌آید که این امر باعث شده برخی از کشورهای مرتجع منطقه از تجارت ایران با جامعه جهانی نگران شوند.

رحام گفت:وقتی آمریکا مستقیما می‌گوید می‌خواهد به اقتصاد ایران ضربه وارد کند، آیا می توان پذیرفت که در بازار ارز نوعی مداخله وجود نداشته باشد و این کشور در بازار کالاهای مورد نیاز مردم کشورمان مداخله نکند.

رحام با بیان اینکه دولت در این شرایط به دنبال مقام سازی اقتصاد ایران در مقابل این فشار ها است گفت: بیست سال دیگر اسناد محرمانه آمریکا منتشر می‌شود و همه می بینند این کشور چه برنامه های کلانی برای زدن اقتصاد ایران مانند مداخله در بازار ارز ، کالا و نظام اعتباری و رسانه ای کشورمان داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.