چهارشنبه, 1 اسفند 1397 :: Wednesday, 20 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 56516

پیش بینی تولید ۴۰۰ هزار تن تولید ماهی در کشور طی امسال

پیش بینی تولید ۴۰۰ هزار تن تولید ماهی در کشور طی امسال
مدیرعامل اتحادیه تکثیر،پرورش و صادرات آبزیان ایران با اشاره به اینکه علت گران شدن ماهی و میگو کمبود تولید نیست گفت:امسال هم مانندسال های قبل حدود ۴۰۰هزار تن انواع ماهی را تولید می کنیم و علت گران شدن ماهی و میگو کمبود تولید نیست.
پایگاه خبری ریشه

ارسلان قاسمی،مدیرعامل اتحادیه تکثیر،پرورش و صادرات آبزیان ایران ،درباره تولید محصولات شیلاتی گفت: اتفاق ویژه ای در زمینه تولید نیفتاده است. در برخی از محصولات افزایش کمی هم در تولید داشته ایم. اینکه فکر کنیم گرانی بازار فعلی به دلیل  وضعیت نا به سامان تولید است یا تولید نکرده ایم نیست. پیش بینی این است که حدود 30هزار تن میگو تولید کنیم. نزدیک به حدود 400هزار تن هم انواع ماهی تولید کنیم که هر کدام از این ها تا حدی افزایش تولید داشته اند.

وی ادامه داد: پیش بینی این است که همان حدود 400 هزار تنی که سال گذشته داشتیم را داشته باشیم، از سوی دیگر جمعیت به میزانی افزایش نیافته است که بخواهیم بگوییم کمبود تولید در کشور داشتیم.

قاسمی بیان کرد:هر ساله نزدیک به 90درصد میگوی صادراتی ایران به بازار های جهانی صادر می شود. میزان صادرات ماهی هم نسبت به سال گذشته افزایش نیافته است که بخواهیم بگوییم،صادرات باعث کاهش حجم ماهی و میگو در ایران باشیم.

 مدیرعامل اتحادیه تکثیر،پرورش و صادرات آبزیان ایران افزود: در سامانه کار، برخی از همکاران از این تسهیلات استفاده کرده اند. اما به شکلی که ما تصور می کردیم تسهیلات می تواند تحول اساسی ایجاد کند رخ نداده است. در مجموع از حدود 12هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی نزدیک به 3هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است. یعنی نزدیک به 28درصد تسهیلات جذب شده است. اشکالات ممکن است از سیستم بانکی، اطلاع رسانی و... باشد. مقرر شده بود، شرایط بانک ها برای پرداخت تسهیلات ساده باشد اما اخبارها حکایت از این  دارد که اخبارها خیلی هم ساده نیست. برخی از روستاییان هم امکان ثبت نام ندارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.