جمعه, 6 ارديبهشت 1398 :: Friday, 26 April 2019
 
کد خبر: 55187

بیش از نیمی از مردم آمریکا به اخبار شبکه‌های اجتماعی اعتماد ندارند

بیش از نیمی از مردم آمریکا به اخبار شبکه‌های اجتماعی اعتماد ندارند
نتایج یک بررسی جدید در آمریکا نشان می‌دهد ۵۷ درصد مردم این کشور با وجود پیگیری اخبار در شبکه‌های اجتماعی، آنها را «موثق» نمی‌دانند.
پایگاه خبری ریشه

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد که حدود دو سوم مردم آمریکا (68 درصد) اخبار را از طریق شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند اما بیش از نیمی از آنها به اخباری که در این شبکه‌ها می‌بینند، اعتماد ندارند.

این پژوهش که توسط موسسه افکارسنجی «پیو» انجام شده، نشان می‌دهد که 57 درصد مردم آمریکا به اخبار شبکه‌های اجتماعی اعتماد ندارند و آنها را «تا حدود زیادی نادرست» می‌دانند؛ اما با وجودِ تردیدهای زیادی که درباره صحت این اخبار دارند همچنان آنها را دنبال می‌کنند.

بر اساس نتایج این بررسی، بی‌اعتمادی به اخبار شبکه‌های اجتماعی در میان طرفداران حزب جمهوری‌خواه به مراتب بیشتر از هواداران حزب دموکرات است به گونه‌ای که تنها 24 درصد از جمهوری‌خواهان اعلام کردند که به اخبار شبکه‌های اجتماعی اعتماد دارند و معتقدند که این شبکه‌ها به آن‌ها در درک رویدادها کمک می‌کند. اما در مقابل، 72 درصد اعلام کرده‌اند که صحت اخباری که در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌کنند را قبول ندارند.

میزان بی‌اعتمادی به اخبار شبکه‌های اجتماعی در این تحقیق در میان طرفداران حزب دموکرات و افرادی که گرایش سیاسی خاصی ندارند، به ترتیب 46 و 52 درصد برآورد شد.

نتایج این پژوهش همچنین نشان داد که حتی افرادی که دریافت اخبار از طریق شبکه‌های اجتماعی را بر سایر ابزارهای اطلاع‌رسانی از قبیل روزنامه، سایت، رادیو و تلویزیون ترجیح می‌دهند نیز کاملا به این اخبار اعتماد ندارند و 42 درصد آنها اعلام کردند که با دیده تردید به اخبار شبکه‌های اجتماعی نگاه می‌کنند.

بیشتر آمریکایی‌ها در این تحقیق دلیل تمایل خود به پیگیری اخبار از طریق شبکه‌های اجتماعی را "سهولت دسترسی" به آنها عنوان کرده‌اند. بیشترین دلیل بی‌اعتمادی به اخبار شبکه‌های اجتماعی نیز «عدم صحت» آنها عنوان شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.