سه شنبه, 28 اسفند 1397 :: Tuesday, 19 March 2019
  •  دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان؛

    دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند

    روز شنبه یکی از دادستا‌ن‌های دادگاه آمریکا اعلام کرد ۲ افسر پلیسی که سال گذشته یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده‌اند با هیچ اتهامی مواجه نخواهند بود؛ این تنها یک نمونه از خشونت پلس آمریکا علیه شهروندان و به خصوص سیاه‌پوستان این کشور است که از سوی دادگاه‌های این کشور نادیده گرفته می‌شود.  
 
کد خبر: 55184

رای مشایی و جوانفکر صادر شد

رای مشایی و جوانفکر صادر شد
رییس کل دادگستری تهران گفت: رای شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی درمورد مشایی و جوانفکر صادر شد.
پایگاه خبری ریشه

غلامحسین اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران در نشست خبری ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله حسین (ع) به همه شیعیان و ارادتمندان آن حضرت گفت: با توجه به برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات اسفندیار رحیم مشایی و علی اکبر جوانفکر، رای شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران در مورد اتهامات نامبردگان صادر شد.

وی با بیان اینکه خلاصه نتیجه دادنامه صادر شده به قرار ذیل است، تصریح کرد: قبل از اعلام نتیجه، ذکر چهار نکته را لازم می‌دانم ابتدا اینکه رای صادره غیرقطعی است و این رای در مورد اسفندیار رحیم مشایی قابل تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان است و در مورد آقای جوانفکر به جهت غیابی بودن، قابل واخواهی در همان  شعبه دادگاه است.

غلامحسین اسماعیلی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: از آنجایی که اتهامات اسفندیار رحیم مشایی سه فقره اتهامی بود در اجرای ماده 134قانون مجازات اسلامی دادگاه الزاما می بایست درمورد هر یک ازعناوین اتهامی حداکثر مجازات قانونی را مورد حکم قرار می داد. با توجه به تعدد اتهامات و آرا صادره مجازات اشد در صورت تایید از ناحیه دادگاه تجدیدنظر استان قابلیت اجرا را خواهد داشت.متهم دیگر جوانفکر در این پرونده یک عنوان اتهامی داشته و لذا دادگاه در مقام صدور حکم حداکثر مجازات قانونی را مورد حکم قرار نداده و میزان مجازات ایشان کمتر مورد لحاظ قرار گرفته است.

وی افزود: مجازات رحیم مشایی 5 سال حبس بابت اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور ، یکسال حبس بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و 6 ماه حبس بابت توهین است.جمعا 6 سال و نیم بوده اما چنانچه همین رای مورد تایید دادگاه تجدیدنظر قرار گیرد و تغییری حاصل نشود به موجب قانون مجازات اشد صرفا 5 سال از حبس قابلیت اجرا خواهد داشت.

اسماعیلی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اتهام جاسوسی هم به رحیم مشایی داده شده استف ادامه داد: به صورت کلی اشاره کردم که اتهامات دیگری در مورد ایشان و همچنین در مورد اشخاص دیگری که در پرونده از آنها نام برده شده وجود دارد که این بخش از پرونده هنوز در دادسرا مفتوح است و هنوز مورد رسیدگی و اظهار نظر قرار نگرفته است.بعد از فرایند رسیدگی در دادسرا نتیجه آن اعلام خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.