جمعه, 6 ارديبهشت 1398 :: Friday, 26 April 2019
 
کد خبر: 55144

نفت اعراب به بهای کشتار ملت یمن غارت می شود

نفت اعراب به بهای کشتار ملت یمن غارت می شود
'احمد العلیی' از رهبران جنبش جنوبی برای مقابله با تجاوز و اشغال یمن گفت: غربی ها نفت کشورهای عربی را به بهای سکوت درقبال کشتار ملت یمن غارت می کنند.
پایگاه خبری ریشه

تداوم جنایت های متجاوزان به یمن، نتیجه سکوت بین المللی و چراغ سبز دولت آمریکا است.
وی اضافه کرد: سکوت غربی ها درقبال کشتار ملت یمن، بهای دریافت نفت کشورهای عربی است ولی ما بر پایداری ملت و قدرت مبارزان خود برای مقابله با این حمله وحشیانه و جنایتکارانه تکیه می کنیم.
العلیی اظهار داشت: بدون شک این تجاوز با جنایت های زشتی درحق غیرنظامیان یمن همراه است و در هر جنایت ده ها و صدها غیرنظامی کشته شده اند و این کشتارها در سایه سکوت وقیحانه جامعه جهانی انجام شده است.
وی افزود: ما اکنون در نیمه سال چهارم از جنگ قرار داریم و ارتش و کمیته های مردمی قدرتمندتر از گذشته به مقابله با دشمن می پردازند به طوری که دستاوردهای آن ها به ذهن متجاوزان نیز خطور نمی کرد.
هماهنگ کننده جنبش جنوبی برای مقابله با تجاوز و اشغال یمن گفت: به رغم محاصره همه جانبه شاهد جهش بزرگی در زمینه صنایع نظامی از جمله موشک های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین هستیم که به عامل توازن قوا تبدیل شده است.
وی افزود: به رغم قدرت، شمار نیروها و امکانات نظامی دشمن، مبارز یمنی توانسته است جدیدترین محصولات و تجهیزات معروف ترین کارخانه های صنایع نظامی امریکا را منهدم کند. متجاوزان گمان می کردند می توانند این جنگ را در چند روز یا چند هفته به پایان برسانند ولی همه امور برخلاف تصور آن ها رقم خورد و جبهه داخلی یمن بدون کم ترین تاثیر، منسجم تر و متحدتر شد.
هماهنگ کننده جنبش جنوبی برای مقابله با تجاوز و اشغال یمن اظهار داشت: افزایش قدرت ارتش و کمیته های مردمی و انسجام جبهه داخلی باعث شد، شیرازه ائتلاف متجاوزان ازهم گسیخته شود و رژیم آل سعود به دنبال مزدوران دیگری باشد تا آن ها را به میدان مرگ روانه کند.
العلیی افزود: هم اکنون موشک های بالستیک و پهپادهای یمن بزرگترین تهدید برای پایتخت های کشورهای متجاوز و زیرساخت های اقتصادی آن ها به شمار می رود و همه این امور نشانه شکست و ناکامی این کشورها است.
وی بیان کرد: دفاع از کشور توسط ارتش و کمیته های مردمی مورد اجماع همه گروه های یمنی است و حمایت های مردمی و تامین نیازهای جبهه ها توسط ملت نشانه این اجماع است.
العلیی با بیان اینکه مقابله با دشمن، اولویت همه فرزندان یمن در شمال و جنوب کشور است اظهار داشت: ممکن است برخی سران و مسئولان در جنوب، مصلحت شخصی خود را در خزیدن در آغوش دشمن بدانند ولی بیشتر ساکنان استان های جنوبی با متجاوزان و اشغالگران مخالف هستند.
وی ادامه داد: برخی مشکلات معیشتی و نیازها باعث شد دشمن از این موضوع سوءاستفاده و بسیاری از جوانان را جذب کند ولی پس از آشکارشدن اهداف اصلی اشغالگران و بویژه امارات، این جوانان درحال جدایی از دشمن هستند.
هماهنگ کننده جنبش جنوبی برای مقابله با تجاوز و اشغال یمن گفت: هم اکنون جبهه ساحل غربی به عنوان فعال ترین جبهه آزمونی برای کارآیی و قدرت مدافعان کشور است و دشمن تمام تلاش خود را برای اشغال برخی از مناطق به کار بست ولی در این منطقه نیز ناکام ماند.
العلیی افزود: حملات دشمن در این جبهه افزایش یافته است ولی تاکنون دشمن و مزدوران آن نتواستند در این جبهه دستاوردی کسب کنند و صدها نفر از نیروها و تجهیزات خود را در این منطقه از دست داده است.اطمینان داریم که تلاش های دشمن در همه مناطق یمن با شکست روبرو می شود و معتقدیم که نبرد ساحل غربی آخرین برگ برنده دشمن است.
العلیی گفت: دشمن تلاش می کند با محاصره یمن، ملت را به تسلیم وادارد و با اعمال فشار، ما را مجبور کند تسلیم اهداف حقیرانه آن ها شویم که فقط در خدمت به اهداف آمریکا و اسرائیل در منطقه است.
وی اظهار داشت: بیش از سه سال و نیم دنیا شاهد غافلگیری هایی در دفاع از یمن بود و اطمینان داریم که این غافلگیری ها ادامه می یابد و در روزهای آینده شاهد غافلگیری های نظامی خواهیم بود که در پیشرفت صنایع نظامی ناشی از قدرت اندیشه یمنی متبلور خواهد شد.
هماهنگ کننده جنبش جنوبی برای مقابله با تجاوز و اشغال یمن گفت: دستاوردهای نظامی ارتش و کمیته های مردمی بویژه در زمینه موشک های بالستیک و پهپادی و هدف قراردادن اهدافی در عمق کشورهای متجاوز، نقش مهمی در کاهش جنایت های متجاوزان در حق غیرنظامیان دارد و ما گزینه ای غیر از مقابله و مواجهه درپیش نداریم.
العلیی بیان کرد: دشمن پس از هر شکست، غیرنظامیان را هدف قرار می دهد تا شاید با حربه کشتار زنان و کودکان، رهبری سیاسی به تسلیم دربرابر اهداف و خواسته های خود وادار کند.
وی افزود: هر قطره خونی که از ما بر زمین می ریزد، عاملی برای رهایی ملت و خروج از تحت الحمایگی 40ساله نظام آل سعود است و ما تاکید می کنیم که به هیچ قیمتی حتی یک بند انگشت از استقلال خود عقب نشینی نمی کنیم.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.
 

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.