• شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
شنبه, 27 بهمن 1397 :: Saturday, 16 February 2019
 
کد خبر: 55080

سیاست تحمل صفر یا بازی با روح و روان کودکان مهاجر

سیاست تحمل صفر یا بازی با روح و روان کودکان مهاجر
نشریه نیویورک تایمز در گزارشی به موضوع بازداشت کودکان مهاجر در آمریکا پرداخته و نوشته است که سیاست "تحمل صفر" دولت آمریکا قادر است کودکان را به مدت نامحدودی در بازداشت نگه دارد.
پایگاه خبری ریشه
نشریه نیویورک تایمز در تازه ترین گزارش خود درباره موضوع بازداشت کودکان مهاجر در آمریکا نوشته است که سیاست "تحمل صفر" دولت آمریکا قادر است کودکان را به مدت نامحدودی در بازداشت نگه دارد.
نیویورک تایمز با اشاره به اهمیت حیاتی دوران کودکی و نوجوانی در رشد عصبی، شکل گیری اعتماد و ثبات شخصیت، اثرات عمیق و زیان آور ترس و تروما که موجب طیف وسیعی از اختلالات روانپزشکی غیرقابل ترمیم می‌شود را نتیجه سیاست "تحمل صفر" کاخ سفید می‌داند.
این گزارش می‎گوید: دولت آمریکا در جدیدترین اقدام علیه کودکان مهاجر، روز پنجشنبه گذشته از طریق اداره امنیت داخلی خود، مقررات جدیدی را تصویب کرد که به دولت اجازه می‌دهد تا کودکان مهاجر را به طور نامحدود بازداشت کند. بازداشت افراد زیر سن قانونی در حال حاضر به موجب قانون مصوب ۱۹۹۷ تحت عنوان توافق فلورس برای بیش از ۲۰ روز ممنوع است. این احتمال وجود دارد که بدعت دولت ترامپ به قانونی فراگیر تبدیل شود.
یکی از مسئولان اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا هدف واقعی دولت آمریکا را از بین بردن کلیه حقوق کودکان بازداشت شده می‌داند. این در حالی است که نیویورک تایمز حتی قانون ۱۹۹۷ را با وجود ۱۰ هزار کودک مهاجر در حدود ۱۰۰ پناهگاه کودکان مهاجر با امکانات ضعیف که مرتبا اخباری مبنی بر سوء استفاده فیزیکی، سوء استفاده جنسی، بی توجهی پزشکی، تزریق اجباری دارو‌های ضد ویروسی و نیز محدودیت‌های غیرقانونی و خشن که حتی خواهر و برادر‌ها را از در آغوش گرفتن هم منع می‌کند، از آن ها به گوش می رسد، را برای کودکان مهاجر ناکارآمد می‌داند.
این پناهگاه‌ها که برخی از آن‌ها در روند رسیدگی به شکایات قرار دارند بخشی از شبکه‌ای هستند در ۴ سال اخیر میلیارد‌ها دلار پول دریافت کرده‎اند و هم چنان مبالغی را دریافت می کنند.
 
نیویورک تایمز مسئولیت این مشکلات را تنها و منحصرا متوجه دولت آمریکا می‌داند و اعلام می‌کند مقامات فدرال باید سخت تلاش کنند تا آسیب این سیاست را از بین ببرند. اما به نظر می‌رسد اقدامات بعدی دولت آمریکا اشتباه‌تر از اقدامات پیشین هستند. به موازات سخت‌تر شدن قوانین مهاجرتی شمار پناهگاه‌های مهاجرین و آسیب‌ها و مشکلات ناشی از آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.
نیویورک تایمز در پایان این بازی سیاسی ترامپ برای موفقیت در انتخابات میان دوره‌ای را نابودکننده رفاه هزاران کودکی که وارد آمریکا می شوند، می‎داند.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.