سه شنبه, 30 بهمن 1397 :: Tuesday, 19 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 55046

آغاز کمپین «لبخند مهر» با هدف تامین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان نیازمند

آغاز کمپین «لبخند مهر» با هدف تامین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان نیازمند
پویش «لبخند مهر» با هدف تامین نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان نیازمند در مناطق کم‌برخوردار از سوی سازمان بهزیستی آغاز و تا ۱۹ مهرماه ادامه خواهد داشت.
پایگاه خبری ریشه

صبح امروز با حضور پهبد پورشعبانان جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور، محمد علی کوزه‌گر رئیس مرکز مشارکت‌های مردمی و امور توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور، فرهاد اقطار رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور و محمد نفریه مدیر کل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، پویش «لبخند مهر» تهیه نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار راه‌اندازی شد.

کوزه‌گر رئیس مرکز مشارکت‌های مردمی و امور توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برنامه‌ریزی این سازمان درخصوص تامین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان در مناطق کم برخوردار اظهار کرد: سازمان بهزیستی حدود 2 سال است که با راه‌اندازی این کمپین‌ها تلاش گسترده‌ای را برای تامین لوازم تحریر دانش‌آموزان در آستانه سال تحصیلی انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در مناسبت‌های مختلف اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای گروه هدف و نیازمندان انجام می‌دهد گفت: در روزهای پایانی سال و در آستانه سال تحصیلی و همچنین موسم مهر در آستانه سال تحصیلی کمپین‌هایی از سوی سازمان فعالیت خود را آغاز می‌کنند که خوشبختانه طی سال‌های گذشته مورد توجه مردم و خیرین قرار گرفته است.

کوزه‌گر بیان کرد: سال گذشته مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان در بحث کمپین تامین لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان در مناطق کم‌برخوردار جمع‌آوری شد که از این رقم 400 میلیون تومان به صورت نقد و مابقی به صورت غیرنقدی بوده است که با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته در آن مقطع کمک‌های غیرنقدی در استان‌ها و مناطق کم‌برخوردار توزیع شد.

به گزارش تسنیم، پهبد پورشعبانان جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز با بیان اینکه سرمایه اجتماعی مهمترین و بزرگترین موضوع نهادها و ارگان‌ها محسوب می‌شود گفت: سازمان بهزیستی تلاش کرده که همواره این سازمان اجتماعی و اعتماد عمومی گسترش پیدا کند و خوشبختانه در این بخش نیز به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده است و ما توانسته‌ایم اقدامات دقیق و شفافی را در حوزه مشارکت‌های مردمی و جذب کمک‌های آنها انجام بدهیم.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های مختلف سازمان بهزیستی از طریق سرمایه اجتماعی و مشارکت خیرین کمک‌های ارزشمندی را جمع‌آوری و توزیع کرده است گفت: برخی از مواقع این کمک‌ها در شرایط بحران بوده که از آن جمله می‌توان به زلزله کرمانشاه در سال گذشته اشاره کرد که در همان مقطع و در بدو وقوع حادثه، سازمان بهزیستی ستادی را در سازمان تشکیل و در ادامه خدمات مورد نظر را در مناطق زلزله‌زده ارائه کرد.

وی بیان کرد: این خدمات شامل خدمات روانشناختی، روانشناسی، حمایت از آسیب‌دیدگان در راستای طرح مهم، ارائه خدمات اورژانس اجتماعی و حمایت از کودکان بی‌سرپرست بوده است. ضمن اینکه در هفته‌های گذشته اقدام به کلنگ‌زنی 10 روستا مهد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه کرده که امیدواریم هر چه زودتر این روستامهدها به بهره‌برداری برسد.

جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: دو سال پیش و با حضور محسنی بند‌پی، رئیس وقت سازمان بهزیستی و سرپرست فعلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمپین تامین لوازم تحریر در سازمان کلید خورد و در ادامه با موفقیت‌هایی نیز همراه بود که به گفته حوزه مشارکت‌های مردمی یک میلیارد و 800 میلیون تومان در این بخش جمع‌آوری شد که بخشی به صورت نقدی و مابقی به صورت غیر نقد بوده است.

پورشعبانان همچنین درباره فرایند توزیع لوازم‌التحریر در مناطق کم برخوردار گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مخاطبین ما دانش‌آموزان کم‌برخوردار در سطح ابتدایی در مناطق کم‌برخوردار هستند که توزیع لوازم‌التحریر نیز با همکاری وزارت آموزش و پرورش، بهزیستی در مدارس انجام خواهد گرفت.

وی گفت: خیرین و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ادارات بهزیستی کمک‌های غیرنقد خود را در راستای این کمپین به دانش‌آموزان نیازمند در مناطق کم‌برخوردار اهدا کنند. ضمن اینکه کمک‌های جمع‌آوری شده چه در بخش نقد و غیرنقد در اسرع وقت در اختیار جامعه هدف سازمان و دانش‌آموزان نیازمند قرار خواهد گرفت.

جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه گفت: فرآیندی که برای سهم هر دانش‌آموز در پویش لبخند مهر در نظر گرفته شده یکصدهزار تومان به صورت نقدی به همراه لوازم‌التحریر خواهد بود.

در ادامه فرهاد اقطار رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور نیز با اشاره به اینکه خیرین و نیکوکاران می‌توانند از 4 طریق کمک‌های نقدی خود را به دانش‌آموزان نیازمند در آستانه سال تحصیلی اهدا کنند گفت: ارتباط تماس از طریق *733*399# و یا از طریق نرم‌افزار آپ و یا از طریق شماره حساب 90190 حساب بانک ملت و همچنین نرم‌افزار سکه کمک‌های خود را به دانش‌آموزان نیازمند در مناطق کم‌برخوردار اهدا کنند.

وی گفت: همچنین تمهیداتی برای جمع آوری کمک‌های غیرنقد در مجتمع‌ها و ادارات بهزیستی استان‌های مختلف پیش‌بینی شده است و خیرین و نیکوکاران می‌توانند از این طریق نیز کمک‌های خود را اهدا کنند.

اقطار با بیان اینکه کمپین پویش لبخند مهر از امروز تا 19 مهر ماه ادامه خواهد داشت گفت: پیش‌بینی می‌شود که 10 هزار نفر از دانش‌آموزان نیازمند در مناطق کم‌برخوردار از عواید این طرح استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.