جمعه, 6 ارديبهشت 1398 :: Friday, 26 April 2019
 
کد خبر: 54880

جو؛ زندان مخوفی که شکنجه‎گاه انقلابیون بحرینی است

جو؛ زندان مخوفی که شکنجه‎گاه انقلابیون بحرینی است
وبسایت سازمان «ADHRB» (آمریکایی‌ها برای حقوق بشر و دموکراسی در بحرین) در گزارشی به وضعیت بد زندان «جو» در بحرین پرداخته و می‌نویسد شرایط این زندان نقض استاندارد‌های بین‌المللی است.  
پایگاه خبری ریشه

وبسایت سازمان «ADHRB» (آمریکایی‌ها برای حقوق بشر و دموکراسی در بحرین) در گزارشی به وضعیت بد زندان «جو» در بحرین پرداخته و می‌نویسد شرایط این زندان نقض استاندارد‌های بین‌المللی است.

در این گزارش آمده است: شرایط غیرانسانی در زندان «جو» بحرین که برخی سران سیاسی، مدافعان حقوق بشر و دیگر افراد در آن زندانی هستند به وضوح نقض استاندارد‌های بین‌المللی بازداشت است. محیط غیربهداشتی زندان همراه با بدرفتاری فیزیکی و روانی زندانیان و شرایط بد بهداشتی حقوق بشر درباره زندانیان را نقض می‌کند. سوء استفاده نظام‌مند از این زندان از سال ۲۰۱۷ و با منصوب شدن «عبدالسلام یوسف العریفی» به عنوان مسئول جدید سیستم زندان‌های وزارت کشور بحرین که از سوی پادشاهی این کشور انتخاب شده به شدت افزایش یافته است.

زندان

بر اساس این گزارش برخی تغییرات و همچنین اجازه دادن به پلیس شورش و دیگر سوء استفاده کنندگان امنیتی برای مدیریت بخش‌هایی از این زندان موجب تشدید بدرفتاری روحی و جسمی زندانیان در زندان جو شده است.

وبسایت «ADHRB» می‌نویسد: عدم مراقبت پزشکی کافی نیز یکی از مشکلات زندان جو به شمار می‌رود، زندانیان از حقوق خود برای درمان محروم هستند و کمبود آشکار دارو‌های مورد نیاز موجب شده تا زندانیان باقیمانده دارو‌های خود را با دیگران تقسیم کنند. وضعیت سلامت زندانیان به دلیل فقدان مراقبت‌های پزشکی کافی تا حد بسیار زیادی به خطر افتاده است و بسیاری از مقامات وزارت کشور بحرین در این سوءاستفاده‌ها نقش دارند.

زندان

این وبسایت می‌افزاید: به دلیل جمعیت بیش از حد ظرفیت زندان، زندانیان از کمبود امکانات و خدمات اولیه رنج می‌برند و این موضوع به خصوص در گرمای شدید تابستان که در طول آن بخش‌هایی از زندان بدون سیستم تهویه بوده و زندانیان در این گرمای شدید برای مدت زمان‌های طولانی از نوشیدن آب محروم بودند بسیار دردناک است. دسترسی محدود به آب نیز منجر به محیط زندگی بسیار غیربهداشتی در زندان جو شده است. به دلیل جمعیت بیش از ظرفیت زندان و محدودیت‌های اعمال شده از سوی مسئولان، زندانیان با کمبود غذا و تجهیزات بهداشتی مواجه هستند و به دلیل نبود فضای کافی برای اسکان دادن تمامی افراد، برخی از زندانیان مجبور به خوابیدن در روی زمین هستند.

«ADHRB» در پایان گزارش خود می‌نویسد: شرایط بد زندان جو و بدرفتاری با زندانیان نقض حقوق بشر و استاندارد‌های بین‌المللی از سوی بحرین به شمار می‌رود. برای اطمینان حاصل کردن از دسترسی زندانیان به خدمات اساسی و مراقبت‌های بهداشتی کافی و همچنین عدم بدرفتاری و سوء استفاده از آنان تغییرات ملموس باید صورت گیرد. علاوه بر این، مقامات زندان که در این نقض فاحش حقوق بشر دست داشته‌اند باید پاسخگو باشند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.