جمعه, 16 خرداد 1399 :: Friday, 5 June 2020
  •  در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در آمریکا در پی قتل فجیع یک شهروند سیاه پوست به بالاترین حد خود رسیده به طوریکه تاکنون پلیس آمریکا هزاران نفر را بازداشت کرده است.
 
کد خبر: 54063

هشدار ورشکستگی صنعت فرش با افزایش نرخ دلار

هشدار ورشکستگی صنعت فرش با افزایش نرخ دلار
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های فرش دستباف گفت: تولیدکنندگان فرش مجبورند با ارز ۱۰هزار تومان مواد اولیه تهیه کنند و با نرخ ارز ۸هزار تومانی کالای تولیدی خود را صادر نمایند.
پایگاه خبری ریشه

عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکنندگان فرش دستباف ایران با انتقاد از اینکه شرایط اقتصاد باعث تحریم فرش دستباف در کشور شده است گفت: سوم شهریور ماه امسال شاهد برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران خواهیم بود، نمایشگاهی که از لحاظ تنوع، وسعت و مشارکت در نوع خود در دنیا بی‌نظیر است گرچه  نواقصی هم دارد اما این واقعه شگفت‌انگیز و نمایش فاخرترین کالای هنری جهان در این وسعت واقعاً برای ایرانیان موجب  افتخار است.

 وی ادامه داد: با توجه به بی‌مهری‌هایی که همواره به هنر صنعت فرش دستباف روا شده در چند سال اخیر با سیر نزولی تولید روبه‌رو بودیم و با توجه به اینکه هنوز قیمت فرش‌های تولیدشده افزایش نیافته و تولید کنندگان نجیب و باانصاف گرچه می‌دانند با وجود افزایش بیش از صددرصدی مواد اولیه بالطبع قیمت تمام‌شده آن خیلی بالاتر رفته اما در قیمت عرضه تولیدات خود تغییر محسوسی نداده‌اند.

 بهرامی گفت: پیش‌بینی می‌کنم شاهد عرضه بهترین فرش‌ها و در نتیجه استقبال تجار و خریداران از این نمایشگاه باشکوه  باشیم و توصیه می‌نماییم که مردم هنردوست ایران با حضور خود در این نمایشگاه هم از این مهمترین کالای ایرانی حمایت کنند و هم اینکه با خرید خود بهترین گزینه سرمایه گذاری را انجام دهند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های فرش دستباف ایران افزود: متأسفانه به‌نظر می‌رسد با اتفاقاتی که  در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه و در نتیجه کاهش سود و دستمزد بافندگان شرافتمند افتاده است  در این سال و سال‌های آتی دیگر نتوانیم شاهد این حجم از تولیدات باشیم و با توجه به تحریم‌های سنگین داخلی و  عدم مدیریت در کنترل قیمت مواد اولیه مورد نیاز،  تورم مهارگسیخته، نبود ثبات نرخ ارز دیگر نیازی نیست دولت آمریکا فرش ایرانی را تحریم کند چون خودبه‌خود این مهمترین کالای استراتژیک ایرانی درگیر تحریم‌های سنگین داخلی شده است و از بس نامهربانانه با این هنر صنعت برخورد می‌شود که انگیزه‌ای برای تولید آن وجود نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: فرش دستباف تنها کالای تولید داخلی است که تولید کنندگان آن مجبورند با ارز 10هزار تومان مواد اولیه تهیه کنند و با نرخ ارز 8 هزار تومانی کالای تولیدی خود را صادر نمایند یقیناً با این روش به‌زودی شاهد افول این هنر صنعت خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.