يكشنبه, 19 مرداد 1399 :: Sunday, 9 August 2020
 
کد خبر: 53270

کشف دو تخته دیگر از پوست یوزپلنگ و ۴ جمجمه ببر در باغ وحش مشهد

کشف دو تخته دیگر از پوست یوزپلنگ و ۴ جمجمه ببر در باغ وحش مشهد
قاضی بخشی محبی با اشاره به کشف ۷ تخته پوست ببر در باغ‌وحش وکیل‌آباد مشهد گفت: در بازرسی از داخل یکی از انبارها دو تخته دیگر از پوست یوزپلنگ در این باغ وحش کشف شد و امروز مدیر دامپزشکی و مدیر محیط‌زیست مشهد برای ارائه توضیحات به دادسرا دعوت شدند.
پایگاه خبری ریشه

قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد با اشاره به کشف ۷ تخته پوست ببر در باغ‌وحش وکیل‌آباد مشهد اظهار کرد: روز گذشته کارشناسان خبره‌ای را برای بازرسی به این باغ‌وحش اعزام کردیم و در بازرسی‌ها از داخل یکی از انبار‌ها دو تخته دیگر از پوست یوزپلنگ کشف شد.

وی ادامه داد: همچنین ۴ جمجمه ببر نیز در آن باغ‌وحش کشف شد که طبق گزارش کارشناسان بعضی از این جمجمه‌ها تازه هستند و حشرات همچنان در اطراف آن‌ها بوده است و دندان‌های نیش آن‌ها به گونه‌ای است که نشان می‌دهد سن ببر‌ها جوان بوده است.

قاضی بخشی محبی افزود: کارشناسان دامپزشکی نیز به محل اعزام شدند و در گزارش آن‌ها آمده که شرایط بهداشتی برای نگهداری حیوانات در آن باغ‌وحش مناسب نیست و حتی دارو‌هایی که چندین سال قبل تاریخ آن‌ها منقضی شده است نیز از این باغ وحش کشف شد.

معاون دادستان مشهد افزود: طبق گزارش‌ها، مشخص شد در آبان ماه سال گذشته 3 قلاده ببر، در بهمن ماه نیز 3 قلاده و در اسفند ماه یک قلاده و در خرداد امسال نیز یک قلاده ببر در این باغ وحش تلف شده‌اند.

وی اضافه کرد: تاکید ما همواره بر این بوده است که این باغ‌وحش باید استانداردسازی شود این در حالی است که سال گذشته به دلیل عدم استاندارد و نبود شرایط مناسب برای نگهداری حیوانات، باغ‌وحش در حال تعطیلی بوده است، اما از سوی دادستانی مهلتی برای استانداردسازی به مسئولین ذیربط داده شد.

معاون دادستان مشهد تصریح کرد: هنوز تحقیقات در مورد اینکه لاشه‌های این حیوانات چه سرنوشتی پیدا کردند به سرانجام نرسیده است و تا مشخص شدن وضعیت باغ‌وحش و شفاف‌سازی در آن نظارت‌ها برای حفظ حقوق حیوانات باقی خواهد بود و تحقیقات از سوی دادستانی ادامه دارد.

قاضی بخشی محبی با تاکید بر نظارت مدیران محیط زیست و دامپزشکی بر باغ‌وحش گفت: امروز مدیر دامپزشکی و مدیر محیط‌زیست مشهد برای ارائه توضیحات به دادسرا دعوت شدند.

معاون دادستان مشهد اضافه کرد: انحصار در باغ‌وحش یکی از دلایلی است که باعث می‌شود هر تخلفی در آنجا صورت بگیرد بنابراین باید باغ‌وحش‌ها از انحصار افراد خارج شوند تا تمامی سرمایه‌گذاران و علاقمندان بتوانند در آنجا سرمایه‌گذاری کنند. مشکلی که در باغ‌وحش مشهد وجود دارد این است که تمام آن در مالکیت یک نفر است.

قاضی بخشی محبی در پایان خاطرنشان کرد: با ورودی که به موضوع باغ‌وحش مشهد داشته‌ایم انشاالله در رابطه با لزوم نظارت مدیران محیط زیست و دامپزشکی به یک دستورالعمل جامع و کامل برسیم و این دستورالعمل را به دادستانی کل کشور ارسال خواهیم کرد که در صورت موافقت ایشان آن را ابلاغ کنند تا این دستورالعمل اجرایی شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.