چهارشنبه, 5 آذر 1399 :: Wednesday, 25 November 2020
 
کد خبر: 5267
مروری بر بخشی از فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در مورد جنایات تاریخ اروپا

رهبر انقلاب چه کسی را از خونخوارترین انسانهای طول تاریخ نامیدند؟ + عکس ، فیلم وصوت

رهبر انقلاب چه کسی را از خونخوارترین انسانهای طول تاریخ نامیدند؟ + عکس ، فیلم وصوت
رهبر معظم انقلاب در جمع استادان ، محققان و پژوهشگران: " واقعا شرح حال نرون را آدم اگر بخواند، باید برود دست چنگیز و هلاکو را ببوسد "
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

 

صوت فرمایشات مقام معظم رهبری

طی هفته ای که گذشت رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار استادان ، محققان و پژوهشگران در بخشی از فرمایشات شان  اشاره ای داشتند به ارتکاب بیشترین جنایت و خونریزی در قلب قاره به ظاهر صلح طلب اروپا علی الخصوص جنایات حکام اروپایی در ادوار مختلف تاریخ من جمله " نرون" ، اشاره ای البته عمیق و دقیق که باعث شد دراین گزارش با بررسی بخشی از زندگی این امپراطور خونخوار زوایای دیگری از پشت پرده شعارهای تمدن گرایانه و حقوق بشری تاریخ اروپا به تصویر کشیده شود.

نرون کیست ؟

نرون کلاودیوس کایسار آوگوستوس گرمانیکوس Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus زادهٔ  15 دسامبر سال 37 میلادی یکی از خونخوار ترین امپراطوران رم بود که که از سال ۵۴ تا ۶۸ میلادی بر این سرزمین فرمان راند و بر روم حکمرانی کرد. نرون در سال ۵۴ میلادی پس از مرگ کلودیوس توانست حکومت را رسما به دست گیرد. او در دوران فرمانروایی اش بیشتر تمرکز خود را بر روابط خارجی اش و تجارت قرار داد.

نرون امپراطور رم

 

مادر نرون اگریپینا (Agrippina) نام داشت و زنی بسیار جاه طلب بود. پس از مسموم شدن کلادیوس (چهرمین امپراطور رم) با خوردن قارچ سمی، «نرون» در سن ۱۶ سالگی به قدرت رسید و این قدرت سر آغازی شد برای ارتکاب بخشی از بزرگرتین جنایت های تاریخ که بعد ها نام نرون را در لیست در حاکم خونخوار جهان قرار داد . نخست قرار بر این بود که نرون همراه آموزگاران و پرورش دهندگان خود ، یعنی "افرانیوس" "بوروس" و "سنکا" حکومت کند اما خوی خونخواری او امان هیچ کاری جز جنایت را نمیداد. نرون در سال (میلادی) ۵۵ میلادی برادر ناتنی خود بریتانیکوس به دست‌یاری مادرش به قتل رساند.

نرون امپراطور رم 2

 

که البته بعدها عطش پایان ناپذیرش کار را به جنایات خانوادگی رساند و وی مادرش را نیز در سال ۵۹ میلادی به قتل رساند، تا حرکات جنون‌آمیز را به حد اعلا برساند.

 اعمال نفرت‌آور نرون باعث شد تا سنکا دربار و تاج و تخت نرون را ترک کند.  نرون مخالف بسیار سرسختی برای مسیحیان عصر خود بود تا جایی که تمام شهر رم و سکنه اش را به آتش کشید تا با این مستمسک بتواند مسیحیان  را مقصر جلوه دهد. در این آتش سوزی تمام شهر رم از بین رفت و صدها هزار نفر از مردم بی گناه رم زنده زنده در آتش جهالت و خونخواری نرون سوختند و یا تمام زندگی خود را از دست دادند.

نرون امپراطور رم 3

اما وحشیانه ترین بخش از جنایات این حاکم خونخوار به قتل مادرو همسر و آتش سوزی نیست...  

اسناد  تاریخی میگوید در همان زمان یعنی (سوختن مردم رم در آتش ) نرون به بالای تپه ای رفته و با نواختن چنگ، آتشی که برپا کرده بود را تماشا و در کنار نواختن موسیقی از زنده سوزی مردم کشورش لذت می برد . وی پس از این آشوب در سال بعد با گروهی از مطربان و رقاصان به یونان برای تغییر ذائقه اش سفر کرد!

پس از خاموش شدن آتش،  فصل دیگری از جنایات نرون رقم خورد  نرون کاخ جدیدی ساخت و هر روز عده ای از مردم را به بهانه دست داشتن در این آتش افروزی دستگیر و آنها را زنده زنده جلوی حیوانات انداخته یا در آتش می سوزاند. سلسه جنایات نرون اینقدر ادامه پیدا کرد که دیگر مردم بیش از این ظلم را برنتافتند و دست به شورش وسیعی زدند . شورشی که سرانجام با خودکشی نرون منجر به براندازی تاج و تخت اش شد . اما نکته جالب سرگذشت سراسر قصاوت آمیز نرون عبارتی است که وی پیش از مرگش به زبان آورده بود.

نرون امپراطور رم 4

نرون : "افسوس که با مرگ من جهان هنرمند بزرگی را از دست میدهد"...

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.