• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 :: Monday, 20 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 52628

جدایی بیش از ۲۵۰۰ کودک از والدینشان در مرز‌های آمریکا

جدایی بیش از ۲۵۰۰ کودک از والدینشان در مرز‌های آمریکا
جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی دادگاه آمریکا نشان می‌دهد که دولت ترامپ بیش از ۲۵۰۰ کودک ۵ تا ۱۷ سال را از والدینشان در مرز‌های آمریکا جدا کرده است.  
پایگاه خبری ریشه

جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی دادگاه آمریکا نشان می‌دهد که دولت ترامپ بیش از ۲۵۰۰ کودک ۵ تا ۱۷ سال را از والدینشان در مرز‌های آمریکا جدا کرده است.

بر اساس اطلاعات این پرونده دادگاهی، ۲۵۵۱ کودک در حال حاضر در بازداشت وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا قرار دارند که تمامی آن‌ها از والدین خود در مرز‌های آمریکا در حین ورود غیرقانونی به این کشور جدا شده‌اند.

با این وجود وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا می‌گوید که این کودکان را به والدینشان باز نخواهد گرداند و توان انجام چنین کاری را نیز ندارد.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: بازگرداندن این کودکان به افرادی که در مرز‌های آمریکا همراه آنان بوده‌اند هدف ما نبوده و نباید باشد، زیرا تعدادی از این افراد والدین این کودکان نیستند و خطراتی برای کودکان ایجاد خواهند کرد.

پیش از این «دانا سابرو»، قاضی فدرال دادگاه سن‌دیگوبا صدور حکمی، دولت آمریکا را ملزم به بازگرداندن این کودکان به والدینشان تا روز ۲۶ جولای کرده است.

این حکم در پرونده مربوط به شکایت «اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا» از جدایی خانواده‌ها در مرز‌های آمریکا صادر شد.

وکلای دولت ترامپ اعلام کرده‌اند که به دلیل تأخیر در تأیید روابط خویشاوندی، تا موعد مشخص شده قادر به رساندن این کودکان به خانواده‌هایشان نخواهند بود، اما سابرو از تمدید مهلت تعیین شده خودداری کرده است.

ماه آوریل دولت ترامپ سیاست «تحمل صفر» را در مرز‌های آمریکا اجرایی کرد که بر اساس آماری که وزارت امنیت داخلی آمریکا منتشر کرده، از روز ۱۹ آوریل تا ۳۱ می، ۱۹۵۵ کودک از والدین خود در نقاط مرزی آمریکا جدا شده‌اند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.