پنجشنبه, 1 آبان 1399 :: Thursday, 22 October 2020
 
کد خبر: 52327

موج درگیری‌های «نانت» به پاریس هم رسید

موج درگیری‌های «نانت» به پاریس هم رسید
در پی کشته شدن یک جوان توسط پلیس فرانسه معترضان شب گذشته نیز به خیابان آمده و به ماشین‌ها و مرکز خرید را به آتش کشیدند. بازتاب این حادثه به اطراف پاریس نیز رسیده است.
پایگاه خبری ریشه

یک قانون‌گذار فرانسوی اعلام کرد که چگونگی کشته شدن این جوان مورد تحقیقات قرار خواهد گرفت.

این حادثه عصر سه‌شنبه حدود ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی پس از آن روی داد که پلیس خواستار توقف یک خودرو به علت تخلف راننده شد و از آنجا که هویت رانندۀ خودرو مشخص نبود، در نهایت به ماموران پلیس دستور داده شد که راننده را با خود به ایستگاه پلیس ببرند.

در واکنش، رانندۀ جوان در حالی که تظاهر به خارج شدن از خودرو می‌کرد به افسر پلیس حمله کرد و منجر به زخمی شدن او شد. در این زمان یکی از همکاران این مامور پلیس به سمت رانندۀ متخلف شلیک می‌کند که منجر به زخمی شدن و در نهایت مرگ او در راه بیمارستان می‌شود.

والری اوپل، قانون‌گذار فرانسوی از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند. پس از انتشار خبر مرگ یک جوان در ایست بازرسی گروه‌هایی از معترضان جوان در محل وقوع حادثه جمع شده و تظاهرات کردند. معترضان خشمگین کوکتل مولوتف پرتاب کرده و سه خودرو و یک مرکز خرید در درگیری‌ها با پلیس با آتش کشیده شد.

اوپل در پیامی در توییتر اعلام کرد: نانت به صحنه خشونت‌ها تبدیل شده است من از مردم می‌خواهم که آرامش خود را حفظ کنند. تحقیقات درباره چگونگی وقوع این تراژدی در حال انجام است.

همچنین شب گذشته گروه‌هایی از معترضان با پلیس در دو منطقه در نانت که به مناطق جرم خیز مشهور هستند درگیر شدند در همین راستا پلیس فرانسه اعلام کرد: که ما منتظر اوضاع وخیم‌تر در روزهای آتی هستیم.

همچنین وزیر کشور فرانسه قویا خشونت‌های رخداده را محکوم و اعلام کرد که دادستانی تحقیقاتی قضایی را آغاز کرده است. از سوی دیگر پلیس نیز تحقیقات داخلی درباره اقدام یک مامور پلیس و نحوه تصمیم او برای استفاده از سلاح سرد را آغاز کرده است.

شهردار نانت دادستانی و وزیر دادگستری فرانسه از مردم خواستند که آرامش خود را حفظ کنند. دادستانی اعلام کرده است یک دختر جوان در جریان درگیری‌ها زخمی شده‌ است.

همچنین منابع اعلام کردند، در جریان اعتراضات خشونت آمیز ۱۱ نفر از معترضان بازداشت شدند.

از سوی دیگر، مقامات فرانسه اعلام کردند که جوان کشته شده مرتکب چندین مورد دزدی شده و حتی حکم دستگیری برای وی صادر شده بود.

پلیس مظنون است که ماشینی که او می‌راند نیز برای قاچاق مواد مخدر استفاده شده بود.

در هر حال اعتراض‌ها شب گذشته از محدوده نانت خارج شد و به پاریس رسید به طوریکه حومه شمالی پاریس شاهد تظاهراتی اعتراضی با مشارکت ۲۰۰ تن بود که بعضا معترضان کوکتل‌ مولوتوف به سمت کمیسر پلیس در محله‌های این محدوده پرتاب می‌کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.