• شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
شنبه, 27 بهمن 1397 :: Saturday, 16 February 2019
 
کد خبر: 52179

قتل آرام زندانیان سیاسی در زندان‌های بحرین

 قتل آرام زندانیان سیاسی در زندان‌های بحرین
فعالان حقوقی و فعالان شبکه های اجتماعی بحرین طی روزهای گذشته با ابراز نگرانی شدید از وضعیت زندانیان سیاسی در زندان مرکزی بحرین "جو" از وخامت اوضاع این زندانیان در بازداشت خبر میدهند.
پایگاه خبری ریشه

خانم ابتسام الصایغ مدافع حقوق بشر بحرینی در این خصوص با ذکر شواهدی از ممانعت از انتقال زندانیان سیاسی بیمار به درمانگاه نوشته است: در خصوص وضعیت سلامت زندانیان سیاسی کوتاهی میگردد و این امر باعث افزایش تعداد زندانیان سیاسی مبتلا به بیماری های خطرناک شده است.

الصایغ همچنین در گزارشهای خود آورده است: مسوولان زندان برق زندانها را قطع کرده و زندانیان ساعتهای طولانی در هوای بشدت گرم بحرین بدون وسایل خنک کننده باقی مانده اند، و همچنین در بسیاری از موارد وعده غذایی کمی که در اختیار آنها قرار میگرد، فاسد بوده است که به مسمومیت زندانیان منجر شده است.

الصایغ از دیگر روشهای سختگیری و بد رفتاری با زندانیان سیاسی را قطع تماس تلفنی آنها بطور کامل با خانواده هایشان ذکر کرده است.

شبکه خبر الوفاقیون نیز این اقدامات بحرین را "قتل" آرام زندانین سیاسی خوانده و خواستار تحرک برای نجات این زندانیان شد.

مرکز حقوق بشر بحرین در گزارشی تعداد زندانیان محروم از تماس را ۸۰ نفر خوانده و آورده است خانواده این زندانیان بعلت بی خبری از فرزندانشان در نگرانی شدید بسر میبرند.

گفتنی است فعالان بحرینی در شبکه های اجتماعی گزارش داده اند که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در زندان جو طی روزهای گذشته به مدت یک روز کامل در محوطه خارجی زندان زیر گرمای آفتاب نگه داشته شده اند که به بیهوش شدن برخی از آنها انجامیده است و مسوولان زندان به اهانت وضرب و شتم آنها و تفتیش اهانت آمیز وسایل شخصی اشان اقدام نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.