يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 51366

تحریم‌ها علیه کره شمالی به قوت خود باقی خواهد ماند

تحریم‌ها علیه کره شمالی به قوت خود باقی خواهد ماند
رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با رئیس کره شمالی در سنگاپور در یک نشست خبری حاضر شد
پایگاه خبری ریشه

رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با رئیس کره شمالی در سنگاپور در یک نشست خبری حاضر شد.

ترامپ در آغاز این کنفرانس خبری دیدار خود با رئیس کره شمالی را «دیداری تاریخی» توصیف کرد.

وی در ادامه از میزبانی سنگاپور و تلاش‌های رؤسای جمهور کره جنوبی و چین و همچنین نخست وزیر ژاپن برای برگزاری این دیدار تشکر کرد.

وی گفت با همتای خود گفتگوهای «صریح و سازنده» داشته است و افزود: این دیدار تاریخی برای آمریکا، کره شمالی و کل جهان پیام صلح به همراه دارد.

رئیس جمهور آمریکا گفت رئیس کره شمالی خلع سلاح هسته‌ای را پذیرفته و شما خواهید دید که چه اقداماتی انجام خواهد داد.

ترامپ در این نشست خبری گفت که تحریم‌ها علیه کره شمالی به قوت خود باقی خواهد ماند.

ترامپ درباره لغو تحریم‌های کره شمالی گفت: تا زمانی که موضوع سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی مطرح نباشد تحریم‌ها باقی خواهند ماند.

وی افزود: ما در این دیدار درباره خلع سلاح هسته‌ای سریع شبه‌جزیره کره صحبت کردیم اما در این فاصله که ما برای تحقق این هدف تلاش می‌کنیم، تحریم‌ها به قوت خود باقی خواهند ماند.

وی با اشاره به امضای سند مشترک گفت که رئیس کره شمالی را به کاخ سفید دعوت خواهد کرد.

 دونالد ترامپ گفت کیم جونگ اون دعوت او برای بازدید از کاخ سفید را پذیرفته است. او پیش از این گفته بود از رهبر کره شمالی برای دیدار از کشورش دعوت کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ضمن اشاره به این مطلب که تنش در شبه‌جزیره کره به زودی پایان خواهد یافت گفت: روند خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه همچنین گفت بر اساس گفتگوهای انجام شده با رئیس کره شمالی و همان طور که در سند مشترک آمده است، قرار شده این کشور مراکز آزمایش اتمی خود را «به طور کامل» از بین ببرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره زمان دقیق آغاز نابود کردن این سایت‌ها گفت: این کار زمان می‌برد، خیلی زمان می‌برد، ولی تخریب آن قرار است خیلی زود آغاز شود.

ترامپ در ادامه اظهارات خود درباره توافق هسته‌ای ایران نیز اظهار نظر کرد و گفت: اکنون متفاوت‌تر از زمانی است که من از توافق هسته‌ای خارج شدم، امیدوارم آنها بار دیگر به پای میز مذاکره بیایند اما گمان می‌کنم که اکنون برای این کار کمی زود باشد.

وی بار دیگر توافق هسته‌ای ایران را هدف حملات لفظی خود قرار داد و مدعی شد: توافق هسته‌ای ایران بد بود و من از  آن خارج شدم، تحریم‌ها را ادامه خواهیم داد تا رفتار ایران عوض شود.

ترامپ در ادامه این نشست خبری بار دیگر با انتقاد از برجام مدعی شد: ما با کره شمالی به دنبال توافقی مانند توافق هسته‌ای ایران نیستیم.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسشی درباره برجام گفت: امیدوارم به وقتش و در زمانی که تحریم‌ها عملی شد، ایران دوباره برای مذاکره و یک توافق واقعی بازگردد، اما حالا برای این کار زود است.

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر اقدامات دولت اوباما را مورد انتقاد قرار داده و گفت که اقدام دولت اوباما در دادن پول به ایران  در قبال آزادی زندانیان آمریکایی «رسوایی» بوده است.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود درباره تمرینات نظامی مشترک با کره جنوبی نیز اظهار نظر کرد و گفت که این تمرینات نظامی هزینه زیادی دارند و آمریکا بیشترین هزینه آنها را پرداخت می‌کند.

وی اعلام کرد که آمریکا برگزاری رزمایش‌های مشترک با کره جنوبی را متوقف خواهد کرد.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اظهارات «جاستین ترودو» در پایان نشست گروه 7 در کانادا گفت که این سخنان برای مردم کانادا هزینه زیادی در بر خواهد داشت.

ترودو در این سخنان گفته بود که کشورش اقدامات متقابل در برابر اعمال تعرفه‌های آمریکا بر فولاد و آلومینیوم این کشور را اتخاذ خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره با این سخنان گفت که روابط خوبی با جاستین ترودو دارد اما سخنان ترودو پس از سوار شدن وی به هواپیما هزینه‌های زیادی برای مردم کانادا در بر خواهد داشت.

وی در پایان سخنان خود در پاسخ به پرسشی در مورد نوع «تضمین‌های امنیتی» داده شده به کره شمالی یکی از این تضمین‌ها ممکن است بازگرداندن هزاران سرباز آمریکایی باشد که در شبه جزیره کره حضور دارند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال بازگشت فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی گفت: هسته‌ای‌زدایی برگشت‌ناپذیر خواهد بود، ما در سند مشترک درباره هسته‌ای‌زدایی کامل توافق کرده‌ایم و در این زمینه فعالیت‌های کره شمالی را کنترل خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.