چهارشنبه, 1 اسفند 1397 :: Wednesday, 20 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 51359

موشک های دلهره آور ایران

موشک های دلهره آور ایران
رژیم ها و کشورهای محور دشمن جمهوری اسلامی ایران دارای سلاح هسته ای هستند، اما همین کشورها و رژیم ها نمی توانند موشک های ایران را تحمل کنند.  
پایگاه خبری ریشه

موضوع موشکی جمهوری اسلامی ایران یکی از بهانه هایی است که باعث شده تا آمریکا و اروپا آن را ابزاری برای فشار به ایران به کار برند تا بتوانند خواسته های خود را تحمیل کنند.

پیش از این، موضوع هسته ای ایران بهانه ای برای وارد آوردن فشارهای اقتصادی و سیاسی به جمهوری اسلامی ایران بود و پس از مذاکرات هسته ای و رسیدن به برجام نیز نه تنها آمریکا و اروپا دست از دشمنی های خود علیه ایران برنداشتند بلکه برجام باعث افزایش تهدیدات و تحریم های اقتصادی علیه کشورمان شد.

برجام به یک معضل تبدیل شده و هنوز بر سر آن اختلافات زیادی وجود دارد، با این حال آمریکا و اروپا بی توجه به تعهدات خود در توافق هسته ای، خواهان امتیاز بزرگی هستند تا شاید به واسطه و بهانه آن بتوانند برجام را زنده نگهدارند.

موشک های بالستیک ایران که عامل بازدارنده مقابل تهدیدات نظامی علیه کشور است، بر اساس خواسته آمریکا و اروپا قرار است وجه المصالحه قرار گیرد.

درخواست کنار گذاشتن توانمندی موشکی از ایران، در حالی انجام می شود که دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای ایران خود از پیشرفته ترین سلاح های روز دنیا بهره می برند و به ارتقاء سلاح های خود می پردازند.

از سوی دیگر اکثر کشورهایی که خواهان برچیده شدن توانمندی موشکی ایران هستند، سلاح هسته ای دارند.

آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی دارای صدها کلاهک هسته ای و موشک های بالستیک دوربرد هستند و حتی در مقاطعی از وجود آنها برای تهدید دیگران بهره برده اند.

اکنون یکی از ابزارهایی که جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود مقابل همه تهدیداتی که میشود، میتواند از آن بهره ببرد موشک هایی است که به دست توانمند نیروهای مسلح کشورمان ساخته شده و کاملا بومی است.

همانطور که سلاح هسته ای برای آمریکا و آنهایی که دارای چنین سلاحی هستند، یک عامل بازدارنده است، برای جمهوری اسلامی ایران موشک های بالستیک عامل بازدارنده، دفاعی و تهاجمی مقابل تهدیدات نظامی آمریکا، رژیم اسرائیل و برخی سران کشورهای عربی منطقه است.

کارکرد وجودی موشک های بالستیک تا جایی پیش رفته است که قدرت های بزرگی همچون آمریکا هم می داند که اگر بخواهد کوچکترین تعرضی به خاک جمهوری اسلامی ایران داشته باشد، با پاسخ قاطع موشکی با انبوهی از انواع آن روبرو خواهد شد.

ساخت موشک که ایران به فناوری آن دست یافته و توانسته است انواع آن را در ساختارهای گوناگون بسازد و بهره برداری و با موفقیت آزمایش کند، سلاحی بسیار کم هزینه تر و کاربردی تر از هواپیماهای جنگنده بمب افکن است.

هزینه خرید یا ساخت یک هواپیمای جنگنده میلیون ها دلار است در حالی که با پول یک هواپیمای جنگی می توان صدها موشک بالستیک تولید کرد که در صورت وقوع جنگ کاربردی تر از هواپیماهای جنگی گران قیمت خواهد بود.

کارایی و کار آمدی موشک های بالستیک در جمله موشکی ایران به مواضع داعش در سوریه به خوبی نشان داده شد و مردم ایران نیز به چنین دستاوردی افتخار کرده و می کنند چرا که به خوبی می دانند فرزندان آنها در نیروهای مسلح حافظ امنیت و جان مردم هستند.

اصرار و فشارهایی که به ایران وارد می شود تا تن به خواسته موشکی آمریکا و اروپا بدهد به این خاطر است که آنها به خوبی می دانند دفاع در مقابل موشک های بالستیک ایران بسیار دشوار و پر هزینه است، در حالی که برای ایران هزینه زیادی ندارد.

حتی با وجود سامانه های پدافندی که از سوی آمریکا طراحی شده و به رژیمها و کشورهای متخاصم علیه ایران داده شده، کارایی لازم را برای مقابله با پرتاب حتی موشک های قدیمی تر از موشکی های پیشرفته ایران ندارد.

سپر دفاع موشکی که آمریکا به عربستان سعودی و رژیم اسرائیل داده است، ناکارآمدی خود را مقابل حملات موشکی حزب الله به اسرائیل و انصارالله به عربستان ثابت کرد.

موشک هایی که هم اکنون انصارالله در پاسخ به حملات عربستان استفاده می کند، موشک های ساده بدون کنترل و غیر هدایت شونده است اما ارتش عربستان با وجود پدافند ضد موشکی پاتریوت، باز هم نمی تواند همه آنها را در آسمان هدف قرار دهد.

حال تصور کنید که اگر ایران در صورت بروز جنگ بخواهد پاسخ موشکی خود را عملیاتی کند که قطعاً انجام خواهد داد، انبوهی از موشک های بالستیک بر سر کشور و رژیم متجاوز شلیک خواهد شد که برترین موشک های پدافند نیز توان و ظرفیت هدف قرار دادن آنها را ندارد.

اکنون با وجود این که موشک ها برای ایران حکم تضمین و عامل بازدارنده مهمی در مقابل تهدیدات نظامی دشمنان است، آیا عاقلانه و منطقی خواهد بود که درباره آنها حتی مذاکره انجام دهیم؟! که به کنار گذاشتن آن بینجامد؟!

عامل و عنصر قدرتی که توانسته است دشمن را به وحشت بیندازد باید تقویت و ارتقاء هم یابد.

منبع: اتاق خبر 24
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.