چهارشنبه, 1 اسفند 1397 :: Wednesday, 20 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 51162

روز جهانی "قدس" در صدر اخبار

روز جهانی
حضور گسترده مسلمانان جهان در راهپیمایی روز قدس، از هر سال پرشکوه تر و موثر تر بود. رسانه های دنیا طبق روال سال های گذشته به پوشش و انعکاس این مراسم جهانی پرداختند. حیرت و بهت رسانه های نه چندان موافق راهپیمایی روز جهانی قدس نشان از حضور موثر مسلمانان دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

حضور گسترده مسلمانان جهان در راهپیمایی روز قدس، از هر سال پرشکوه تر و موثر تر بود. رسانه های دنیا طبق روال سال های گذشته به پوشش و انعکاس این مراسم جهانی پرداختند. حیرت و بهت رسانه های نه چندان موافق راهپیمایی روز جهانی قدس نشان از حضور موثر مسلمانان دارد.

در این میان حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز قدس بازتابی گسترده در رسانه‌های جهان داشته و این رسانه‌ها در صدر اخبار خود این راهپیمایی را گزارش کردند.

 

پایگاه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت در گزارشی به حضور پرشور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس پرداخته و نوشت: مردم ایران با آغاز راهپیمایی روز قدس شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

 

01.jpg

 

خبرگزاری رویترز نیز در اخبار خود تصاویر و ویدئوهای مربوط به حضور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس را منتشر کرد.

 

02.jpg

 

پایگاه صهیونیستی «آی نیوز 24» نیز در گزارشی به حضور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس پرداخته و نوشت: ایران خواستار تظاهرات گسترده علیه اسرائیل در روز قدس شد.

 

03.jpg

 

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز به حضور پرشور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس پرداخته و نوشت: مردم ایران در تظاهرات ضد اسرائیلی روز قدس شرکت کردند.

 

04.jpg

 

پایگاه صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل»  در گزارشی حضور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس را به تصویر کشیده و نوشت: مردم ایران در بزرگداشت روز قدس به خیابان‌ها آمدند و در راهپیمایی شرکت کردند.

 

 

خبرگزاری «شینهوا» چین نیز با انتشار گزارشی به پوشش مراسم راهپیمایی روز قدس در ایران پرداخت.

این خبرگزاری چینی نوشت: «صدها هزار نفر از مردم ایران امروز جمعه برای برگزاری راهپیمایی بزرگ سراسری روز قدس در حمایت از مردم فلسطین به خیابان‌ها آمدند».

در ادامه این گزارش آمده است: «راهپیمایان ایرانی شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی سر دادند و پارچه‌نوشته‌هایی در محکومیت اشغال اراضی فلسطین توسط اسرائیل و کشتار معترضان غزه و همچنین محکومیت انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس به دست داشتند.»

خبرگزاری شینهوا علاوه بر این به حضور سیاستمداران ارشد، مقامات نظامی و قانونگذار ایرانی در این راهپیمایی بزرگ و حماسی اشاره کرد.

 

 

05.jpg

 

 

چاینا پست نوشت: مردم ایران درتظاهرات ضد اسرائیلی شرکت کردند.

06.jpg

 

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی با تمرکز بر شعارهای «مرگ بر اسرائیل» راهپیمایی روز قدس در ایران را پوشش داد و نوشت: «راهپیمایی‌های ضداسرائیلی به منظور گرامیداشت روز قدس در پایتخت ایران از صبح روز جمعه آغاز شد و راهپیمایان با محکوم کردن اسرائیل حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کردند».

 

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه نیز (در بخش عربی) خود با تیتر «راهپیمایی‌های بزرگ در ایران به مناسبت روز جهانی قدس»، نوشت: امروز جمعه، راهپیمایی‌های بزرگی برای بزرگداشت روز جهانی قدس و همبستگی با مردم فلسطین در شهرهای ایران برگزار شد.

اسپوتنیک عربی افزود: این راهپیمایی با حضور مسئولان بلندپایه ایران و شماری از سفرای کشورهای عربی و اسلامی در تهران برگزار شد.

 

شبکه المنار لبناندر وبسایت خود در گزارشی از راهپیمایی روز قدس در جهان اسلام نوشت: در جمهوری اسلامی، راهپیمایی‌های بزرگی در صدها شهر ایران برگزار شد. در تهران مردم از مناطق مختلف پایتخت در ده مسیر به سمت میدان اقلاب در مرکز پایتخت جایی که نماز جمعه برگزار شد، حرکت کردند.

 

 

وبگاه «العهد» یمن نوشت: میلیون‌ها نفر از مردم ایران از اقشار مختلف، امروز جمعه در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند تا حمایت خود از قدس و ملت فلسطین را در مقابل اشغالگران نشان بدهند و تأکید کنند که مسئله فلسطین هنوز مسئله اصلی جهان اسلام است.

 

همچنین وبسایت خبری «یورونیوز عربی» در گزارشی از تظاهرات روز قدس در عراق نوشت که «بغداد، پایتخت عراق، برای بزرگداشت روز قدس، شاهد رژه‌های نظامی بود که شبه‌نظامیان شیعه موردحمایت ایران آن را اجرا کردند».

یورونیوز نوشت:‌ در این نمایش نظامی، پلاکاردها و تصاویری از رهبر سابق انقلاب ایران آیت الله [امام] خمینی [ره] و رهبر فعلی ایران آیةالله علی خامنه‌ی به نمایش در آمد و پرچم اسرائیل آتش زده شد.

به گفته یورونیوز، در این مراسم سران نظامی و شخصیت‌های دیپلماتیک در کنار احمد عقل سفیر فلسطین در عراق حضور یافتند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.