•  در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در آمریکا در پی قتل فجیع یک شهروند سیاه پوست به بالاترین حد خود رسیده به طوریکه تاکنون پلیس آمریکا هزاران نفر را بازداشت کرده است.
جمعه, 16 خرداد 1399 :: Friday, 5 June 2020
 
کد خبر: 51055

امام خمینی(ره) با پیوند اسلام و جمهوریت مردم‌سالاری را در نهضت اسلامی متجلی ساخت

امام خمینی(ره) با پیوند اسلام و جمهوریت مردم‌سالاری را در نهضت اسلامی متجلی ساخت
استاد دانشگاه ملی قرقیزستان گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، در جامعه بشری اندیشه‌های اسلامی دوباره احیا گردید.
پایگاه خبری ریشه

«احمد دولت اف» استاد دانشگاه ملی قرقیزستان در «بیشکک» گفت: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره)، در جامعه بشری اندیشه‌های اسلامی دوباره احیا گردید.

وی ادامه داد: در حقیقت نهضت امام خمینی(ره) چهره واقعی تمدن اسلامی را آشکار ساخت ‌تمدنی که در چند قرن اخیر از یک نظام سیاسی منسجم برخوردار نبوده و چشم انداز روشنی نداشت.

دولت اف افزود: گستردگی و پراکندگی جهان اسلام، برداشت‌های متفاوت و گاه متناقضی را از تمدن اسلامی موجب شده بود، در این دوران امام خمینی(ره) با قیام خود و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی، افکار همه جهانیان را به تمدن اسلامی و واقعیت‌های آن جلب کرد.

وی تصریح کرد: بنیان اندیشه امام خمینی، مبتنی بر توحید و خداباوری بود و اسلام همراه با عدالت و مردم سالاری دینی از مهمترین شاخص‌های حکومت مطلوب ایشان محسوب می‌شود.

استاد دانشگاه ملی قرقیزستان افزود: امام با پیوند اسلام و جمهوری، سازگاری دین و مردم سالاری را در نهضت اسلامی متجلی ساخت.

وی اظهار داشت: امام در اهمیت حفظ نهضت اسلامی چنین می‌فرمایند: «متوجه باشید که امروز آن چیزی که اهمّیتش بیشتر از چیز‌های دیگر است، حفظ اسلامی بودن این نهضت می‌باشد این نهضت از اولش اسلامی بود و تا اینجا هم اسلامی است و انشاءاللّه تا آخر هم اسلامی خواهد ماند.»

دولت اف در پایان با گرامی داشت یاد و خاطره آن بزرگ مرد اسلام تاکید کرد: از خداوند می‌خواهیم که چراغ هدایتى که امام خمینی(ره) روشن کرد برای همیشه هدایتگر انسان‌ها باشد و محبوبیت امام راحل روز به روز در دل‌ها بیشتر شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.