جمعه, 3 بهمن 1399 :: Friday, 22 January 2021
 
کد خبر: 48323

تلاش عراق و چند کشور عربی برای بازگرداندن سوریه به اتحادیه عرب

تلاش عراق و چند کشور عربی برای بازگرداندن سوریه به اتحادیه عرب
یک نماینده پارلمان عراق از تلاش‌های مداوم این کشور و چند کشور عربی برای بازگردان عضویت سوریه به اتحادیه عرب خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، جاسم محمد جعفر -- یک نماینده پارلمان عراق -- از تلاش‌های مداوم این کشور و چند کشور عربی برای بازگردان عضویت سوریه به اتحادیه عرب خبر داد.

بر این اساس، «جاسم محمد جعفر» نماینده که در رسانه‌ها به نزدیک بودن به «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق معروف است، اعلام کرد تلاش‌های مداوم عراقی-عربی برای بازگردان عضویت سوریه به اتحادیه عرب در جریان است.

وی تصریح کرد بازگشت سوریه به وضعیت طبیعی‌اش در ثبات و امنیت مرزهای عراق و محکم کردن آن در مقابل حملات تروریستی، مفید است.

جاسم محمد به وبگاه «المعلومه» گفت: «عراق، مصر، الجزایر و تونس به شدت از بازگشت سوریه به وضعیت طبیعی و نیز بازگشت این کشور به اتحادیه عرب حمایت می‌کنند.»

وی تصریح کرد مصر بازیگر مطرح در این زمینه است؛ زیرا متحد روسیه است و از نظر اداری، کنترل اتحادیه عرب را در دست دارد و این باعث می‌شود حمایت قاهره در این موضوع منجر به تأثیرات بسیار مثبتی باشد. اتحادیه عرب در نوامبر سال 2011 و همزمان با آغاز ناآرامی‌های سوریه، عضویت این کشور را تعلیق کرد تا شاید بتواند فشارها بر دمشق را تشدید کند. با وجود آنکه اکنون کنترل بخش اعظم اراضی سوریه در اختیار دولت قانونی این کشور است، اعضای اتحادیه عرب تاکنون از بازگرداندن کرسی سوریه به دولت اسد خودداری کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.