يكشنبه, 22 فروردين 1400 :: Sunday, 11 April 2021
 
کد خبر: 48190

رشد افسارگسیخته قیمت دلار نویدبخش برای تولید نیست

رشد افسارگسیخته قیمت دلار نویدبخش برای تولید نیست
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با بیان اینکه اراده‌ای برای حمایت از تولید وجود ندارد، گفت: تا زمانی که کشور درگیر هیجانات ارزی است نباید به بهبود اوضاع تولید خوش‌بین بود.
پایگاه خبری ریشه

ابوالفضل روغنی گلپایگانی، در خصوص نامگذاری امسال که در آن بحث حمایت از تولید ملی یک اولویت اساسی از سوی مقام معظم رهبری برای بهبود شرایط اقتصادی کشور مطرح شده است، اظهار داشت:در طول سالهای اخیر فقط به شعار حمایت از تولید اکتفا شده و در عمل هیچ برنامه‌ای برای حمایت از تولیدکننده داخلی تهیه نشده است.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اضافه کرد: کشور ما امروز به دلیل درآمد نفتی سمت وسوی واردات را پیش گرفته و هر ساله روند واردات انواع کالاها در حال افزایش است. در این شرایط به طور حتم تولیدکننده داخلی هیچ توانی برای رقابت و فعالیت ندارد.

روغنی با تأکید براینکه بهار 97 اصلًا نویدبخش روزهای خوب برای تولیدکننده داخلی نیست، افزود: جالب اینجاست این روزها شاهد رشد افسارگسیخته قیمت دلار در کشور هستیم که این موضوع نیز بر شعاری بودن حمایت از تولید داخلی اضافه کرده و تا زمانی که کشور درگیر هیجانات ارزی است نباید به بهبود اوضاع تولید خوش‌بین بود.

وی در ادامه با تأکید براینکه تحقق رشد 8 درصدی در کشور بعید به نظر می‌رسد، تصریح کرد: مطمئنا امسال صنعت و تولید کشور با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد و اخبار خوبی در این حوزه به گوش نخواهد رسید.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با اشاره به اینکه تنها راه حمایت از تولید داخلی تدوین یک برنامه منسجم و بلند مدت است، گفت: در بعد فرهنگی  اقتصادی باید توجه ویژه‌ای به تولید داخلی شود در غیر این صورت ما هیچ رشدی را در این حوزه شاهد نخواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.