• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 :: Tuesday, 21 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 4817
گزارش خبرگزاری رویترز از رفتار دو گانه غرب در حقوق بشر

سومین سالگرد پناهندگی جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در انگلیس

سومین سالگرد پناهندگی جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در انگلیس
جولیان آسانژ بنیانگزار سایت ویکلی لیکس از سال 2012  سفارت اکوادور در انگلیس را ترک نکرده است.
پایگاه خبری ریشه

جولیان آسانز زندگی در سفارت را به زندگی در ایستگاه فضایی  تشبیه کرد.از انجا که سفارت حیاط  و منطقه‌ی باز بیرونی ندارد وی از هوای تازه و نور خورشید محروم است.

به گفته سایت  ویکی لیکس" وی سه سال است که خورشید را ندیده و از حقوق اولیه خود به شدت محروم شده است." و نیز به گزارش خبرگزاری فرانسه ، وی تنها  یک اتاق کار و یک اتاق برای زندگی در اختیار دارد که شامل حداقل امکانات است .او بیشتر روز را پشت کامپیوترش می گذراند.

براساس حداقل قوانین استاندارد سازمان ملل در مورد رفتار با زندانیان، کسانی که زندانی هستند باید حداقل یک ساعت در روز اجازه ورزش کردن در هوای آزاد را داشته باشند.اکوادور تقاضای این حق را برای جولیان آسانژ بدون به خطر انداختن پناهندگی سیاسی اش کرده است، اما انگلیس این درخواست را رد کرده است.

از زمانی که آسانژدرسفارت اکوادور پناهنده شد نیروهای پلیس انگلیسی  شبانه روز بیرون ساختمان سفارت پست می‌دهند. این نظارتها  برای لندن حدود 17 میلیون دلار هزینه در بر‌دارد.

به دنبال انتشار اسناد طبقه بندی شده دیپلماتیک ارتش امریکا در 2010 ، آسانژ  نزدیک به 5 سال از ازادی خود محروم شد وی ابتدا  به زندان رفت  و بعد هم در بازداشت خانگی  و پناهندگی سفارت  بسر میبرد در حالی که هیچ حکم قضایی  علیه وی نیست.

در ژوئن 2014، 56 سازمان‌رسانه‌ای آزاد و حقوق بشر بین المللی نامه‌ای خطاب به دولت امریکا امضا کردند تا به تمامی تحقیقات جنایی  پرونده آسانژ به عنوان مسئول سایت ویکی لیکس خاتمه داده شود. اقدامی که تا کنون انجام نشده است.

منبع : رویترز

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.