سه شنبه, 12 مرداد 1400 :: Tuesday, 3 August 2021
 
کد خبر: 48132

بولتون باید در لاهه محاکمه شود

 بولتون باید در لاهه محاکمه شود
 یک نشریه هنگ کنگی امروز سه شنبه نوشت که دنیا باید جنگ تجاری آمریکا و چین را فراموش کند زیرا جنگ واقعی ترامپ با آمدن جان بولتون شروع می شود، فردی که سزاوار محاکمه در دادگاه لاهه است.
پایگاه خبری ریشه

 ساوت چاینا از شهر هنگ کنگ در مطلبی آورده است که بولتون نماد تندروی در آمریکا محسوب می شود و می رود تا سکان مشاوره امنیت ملی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را برعهده بگیرد و این خبری ترسناک برای دنیاست.
روزنامه می نویسد که افکار عمومی هرگز نباید به دلیل نبرد تجاری آمریکا و چین از واقعیت اصلی منحرف شود. اینکه بولتون یک مهره جنگ طلب است که وقتی کابینه جنگ را در آمریکا شکل داد ، قضاوت ها در باره اش شروع می شود.

نشریه تاکید می کند که ورود بولتون به کاخ سفید به معنای فرارسیدن زمان وحشت و هراس است. از آمدن او به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا باید واقعا ترس داشت.

ساوت چاینا ادامه می دهد: در شرایطی که استخری از استعدادها و افراد و شخصیت های مختلف در آمریکا وجود دارد ، ترامپ بدترین و ناسزا گوترین و بی اعتبارترین آنها یعنی بولتون را انتخاب کرده است.

روزنامه نوشته است که ترامپ خود بارها از جنگ عراق به عنوان نبرد هدر دادن خونها و گنجینه ها در سال 2003 میلادی یاد کرده اما ظاهرا فراموش کرده که بولتون یکی از معماران و طراحان اصلی نسل کشی دولت جورج بوش رییس جمهور وقت آمریکا در عراق بوده است.

ساوت چاینا از بولتون به عنوان عینیت یک کابوس یاد کرده است که حتی منافع آمریکا را با جنگ به چالش می کشد و با افکار نومحافظه کارانه اش دمکراسی را به نابودی فرا می خواند.

روزنامه می نویسد که اگر واقعا عدالتی در دنیا هست ، بولتون باید به دلیل بسیار افراطی بودنش مانند کسانی چون کوندولیزا رایس و دونالد رامسفلد و دیک چنی ، در دادگاه لاهه محاکمه شود.

نشریه ادامه می دهد که بولتون در میان تندروها هم تندروترین است. او افراط گرایی بسیار خطرناک و ترسناک است که می آید تا مسیر جنگ طلبی آمریکا را باز و هموار کند.

ساوت چاینا نوشته است که او از کسانی است که دایما در مسیر انتشار نظریه اسلام هراسی در سراسر دنیا فعال است و تندرویی است که ضدیت بسیاری با ایران دارد و سال هاست می کوشد تا علیه ایران جنگ راه بیندازد و حتی رژیم صهیونیستی را تشویق به حمله هسته ای به ایران کرده است.

روزنامه تاکید می کند که او مانند ترامپ به دنبال ترویج نظریه اسلام هراسی است اما حتی از ترامپ هم که می خواهد با رهبر کره شمالی گفت و گو کند ، تندروتر است و می گوید همه را باید بمباران کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.