• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 :: Tuesday, 21 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 4813
مجلس تصویب کرد

مهلت 14 روزه برای تبلیغات انتخاباتی

بر اساس مصوبه مجلس مدت تبلیغات انتخاباتی برای نامزدهای نمایندگی مجلس 14 روز خواهد بود که 15 روز قبل از روز اخذ رأی آغاز و تا 24 ساعت قبل از اخذ رأی ادامه می‌یابد.

 براساس ماده 10 طرح مذکورکه به تصویب مجلس رسید در صورت ابطال انتخابات یک یا چند حوزه انتخابیه موجود، انتخابات نسبت به آن حوزه انتخابیه کامل و نسبت به سایر حوزه‌های انتخابیه موجود استان صحیح است.

ماده 11 طرح استانی شدن انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یک مرحله‌ای است و هر نامزد صرفاً چنانچه در حوزه انتخابیه موجود واجد حداکثر نسبی آرا گردد به مجلس راه می‌یابد.

بر اساس ماده 12 این طرح حوزه‌های انتخابیه اقلیت‌های دینی از شمول این قانون مستثنی هستند.

بر اساس ماده 13 طرح مذکور، ماده 8 به استثنای تبصره‌های آن، ماده 9 و تبصره 1 آن و مواد 24 و 56 قانون انتخابات به مجلس شورای اسلامی مصوب 7 آذر 1378 و اصلاحات بعدی آن نسخ می‌شود.

بر اساس آخرین ماده طرح استانی شدن انتخابات، آیین‌نامه اجرایی این قانون ظرف مدت 2 ماه از تاریخ تصویب آن توسط وزارت کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.