شنبه, 2 شهريور 1398 :: Saturday, 24 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 4810

توزیع یارانه برای اکثر مردم فایده چندانی ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: توزیع یارانه‌ها به استثنای یارانه نیازمندان واقعی برای دیگر خانوارها فایده چندانی ندارد و رقم آن چند ده هزار میلیارد تومان است.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (یکشنبه 31 خرداد) با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: تورم، رکود، بیکاری، کاهش سرمایه‌گذاری، مشکلات ساختاری و اداری و فساد اداری و فساد مالی و مشکلات نظام بانکی مهمترین مسائل و مشکلات کشور هستند.

وی افزود: برای درمان تورم و رکود، باید رشد حجم نقدینگی که در اختیار دولت و بانک مرکزی است، کنترل شود که در این راستا فعالیت موسسات پولی و اعتباری غیرمجاز متوقف شود.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: کاهش هزینه‌های تولید از دیگر راهکارهاست، هزینه انشعاب آب، برق، گاز، مخابرات، عوارض سرمایه گذاری و سایر هزینه‌ها که می‌تواند با تاخیر دریافت شود در این راستا باید مورد توجه قرار گیرد. کاهش هزینه‌های مصرفی عمومی و هزینه‌های غیر ضروری خانوارها در واقع کاهش هزینه‌های دولت و هزینه های خانوار که می‌تواند تبدیل به سرمایه گذاری شود و سرمایه گذاری را در جامعه بالا برد. از دیگر مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: اصلاح ساختارهای تولید مانند یکپارچه ‌سازی اراضی کشاورزی‌، تشکیل تعاونی‌ها به منظور اقتصادی‌کردن واحدهای تولیدی ،‌افزایش سرمایه‌گذاری و تولید که باید گفت یکی از عوامل خروج از تورم، رشد شتابنده تولید است باید مورد توجه قرار گرفته و باید سرمایه گذاری در طر‌ح‌هایی که بیشترین بازده اقتصادی و ارزش افزوده را دارد در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: نقدینگی باید به سمت تولید سوق داده شود به ویژه برای استفاده از ظرفیت‌های خالی صنایع متوسط و کوچک و یارانه‌ها که در شرایط فعلی توزیع آن‌ها به استثنای یارانه نیازمند واقعی برای خانوارها فایده چندانی ندارد و رقم آن چند ده هزار میلیارد تومان است و نقدترین منبع مالی است برای کمک به تولید ماهانه تامین می‌شود باید مورد استفاده قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به مشکل اشتغال در کشور اظهار داشت: برای رفع مشکل اشتغال باید قانون کار اصلاح شده و به بنگاه‌های اقتصادی میدان داده شود تا نسبت به جذب بیکاران اقدام کنند و با تشویق بنگاه های اقتصادی به جذب بیکاران با اهرم تسهیلات مالی و تخفیف مالیات متناسب با ایجاد اشتغال باید در دستور کار قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.